Na úvod článku si připomeňme, že studio Warner Bros. posunulo premiéru snímku Aquaman z příštího října na prosinec, přesněji 20. prosince 2018. Film tedy půjde do kin proti Mary Poppins a animovanému filmu se Spider-Manem. Natáčení začalo před pár dny v Austrálii, ze které poslal režisér James Wan oznamovací fotku.

Ve filmu se mimo Aquamana, kterého hraje James Momoa, objeví také Mera (Amber Heard), bratr Aquamana Orm (Patrick Wilson) a pobočník Nuidis Vulko (Willem Dafoe). Matku Aquamana si střihne Nicole Kidman. Jedním z padouchů bude Black Manta, kterého hraje Yahya Adbul-Mateen II, dalším by měl být již zmíněný poloviční bratr Orm, který nemá Aquamana v lásce.

Nováčky v herecké sestavě jsou Dolph Lundgren, akční hvězda přelomu 80. a 90. let minulého století. Ten by si měl zahrát Nereuse, který je králem Xebelu (trestanecká kolonie). Tam by se měla vyskytovat i Mera (Amber Heard), která byla v komiksu vyslána, aby zavraždila Aquamana, ale místo toho se do něj zamiluje (není jasné, zda tuto dějovou linku ve filmu uvidíme). Matku Aquamana doplní i jeho otec v podání Temuera Morrisona, kterého fanoušci Hvězdných válek mohou znát jako představitele Jango Fetta z novější trilogie. V komiksu je otec Aquamana lidským strážcem majáku, který se zamiluje do podmořské princezny Atlanty (Nicole Kidman).

Oficiální synopse: V komiksech je Aquaman známý pod občanským jménem Arthur Curry, je synem lidského strážce majáku a šlechtičny z Atlantidy, bájné podvodní říše obývané mořským národem s nadlidskými silami. Díky královské krvi a dvojímu původu získává Arthur během dospívání schopnosti, které Atlanťany dokonce převyšují. Je dokonalý plavec, dokáže dýchat pod vodou a ovládat vodní živočichy. Díky dlouhým pobytům v hlubinách je zvyklý odolávat obrovským tlakům, takže je jeho tělo jen těžko zranitelné a vládne silou, která se blíží nejmocnějším superhrdinům v DC Universe.

Jeho trojzubec je mocná magická zbraň, která dovede zranit i ty nejmocnější protivníky. Na druhou stranu Aquaman při pobytu na souši postupně slábne a vždycky patřil mezi vysmívané hrdiny, díky nepraktickým schopnostem (komunikace s vodními tvory) a tak trochu zženštilému vzhledu. Moderní komiksy z něj však udělaly ošlehaného mořského vlka s harpunou místo useknuté ruky a složitou, zajímavou osobnost, která má komplexy z toho, že ji veřejnost nebere vážně. Kromě toho, že se Arthur stává během života králem Atlantidy a sedmi oceánů, je také jedním ze zakládajících členů Justice League.

Zdroj: twitter.com / collider.com / postavy.cz