Zatímco se v sobotu 8.4.2017 většina obyvatel Pardubic vyhřívala na sluníčku a lelkovala během krásného jarního dne, více než dvě desítky odvážlivců si od poledne chystaly zbroj a ostřily meče pro sérii bitev v oblíbené strategické hře Summoner Wars.

Herní liga Pardubice, sdružující deskoherní fanoušky města perníku, ve spojení s hlavním organizátorem Lukášem Vaníčkem a vydavatelstvím MINDOK si totiž v malebné pardubické restauraci U Bílého koníčka přichystala turnaj pro všechny krvechtivé vyvolavače. A že událost vzbudila značný zájem, bylo zřejmé z účasti třiadvaceti účastníků, kteří od jedné hodiny až do pozdního večera bojovali o dvě postupová místa do celorepublikového turnaje pořádaného MINDOKem. Mezi účastníky nechyběly ani dvě dívky. To mělo za následek, že se mužská účast smrskla na pouhých 91 % a míra soutěživosti se naopak zvýšila o 100 %.

Každý účastník turnaje měl možnost předvést své síly a za pomoci jednoho ze čtrnácti balíčků, které doposud vyšly v českém jazyce, vybojovat celkově pět hodinových bitev. Díky vydavatelství MINDOK bylo možné zapůjčit si různé balíčky, takže si zahrát mohl opravdu kdokoli. Mezi nejoblíbenější balíčky patřily především dva základní: Fénixovi elfové a Orkové z tundry, ale k vidění byla i rasa Zatracených, Pralesních elfů či Stínových elfů. Ale nejobávanější rasou turnaje byli jednoznačně smradlaví Orkové z bažin a jejich neproniknutelná spleť Živých plotů, která zavařila mozek nejednoho vyvolavače.

Trofej, medaili i obdivné pohledy ostatních účastníků nakonec sklidil neporažený vítěz Jiří Jelínek. A protože jsem byl u jeho první výhry (a mé první prohry), můžu říci, že naprosto zaslouženě. Ve strhující bitvě dokázal v samotném finále otočit nepříznivou situaci na svou stranu (ach, ti Pralesní elfové…) a mým mutantům zbyly jen oči pro pláč (pokud nějaké oči měli). Prohlédněte si celkovou výsledkovou tabulku o pár řádků níže. Více k průběhu turnaje lze nalézt přímo na stránkách herní ligy Pardubice.

Celou akci provázela pohodová a přátelská atmosféra. Dobrou zprávou je, že další turnaj, tentokrát ve hře Dominion, plánuje Herní liga Pardubice již 27. 5. (registrace zde). Všichni jste zváni a my u toho také nebudeme chybět!

Za fotografie děkujeme organizátorovi akce Lukáši Vaníčkovi.