Nakladatelství JOTA právě vychází novinka z ediční řady Beletrie.

Jsem archeoložka. Ale asi jiná než jste očekávali.“

Vánoce 2015, Sydney, Nový Jižní Wales, Austrálie.

Dokážete si představit, jak všechny překvapí, když se v sydneyské zátoce otevře časový portál. A taky si dokážete představit, jak je vyvede z míry, když vedle Harbour Bridge dosedne ohromná pyramida, která nevhodně zaclání Port Jackson, a navíc vyzařuje čirou energii. Dokážete si představit úlek v jejich tvářích, když sem dorazí gangster Cyrrus Guča, profesor Jaanson a mimozemská nájemná vražedkyně Kik Zabiják, aby zářící pyramidu obsadili. A nakonec si asi dokážete představit, jak všechny vyděsí, když jim těsně v patách dorazí skupina podvodníků chystajících se provést svůj zatím nejodvážnější husarský kousek.

Tenhle gang sestává z Dlouhonožky (sexy komika), Psohlavce (který má na starosti bezpečnost a palebnou sílu), Mrněte (starajícího se o logistiku), Lopaty (hlavní archeoložky a historičky) a Felčara (jehož povinností je uchránit vesmír před explozí, vedle níž velký třesk vypadá jako provlhlá rachejtle).

A když někdo omylem probudí Prastary vesmíru – což podle Felčara nebylo úplně moudré ani rozumné –, věci začnou rázem vypadat velmi komplikovaně.

„Vhodná pro čtenáře všech věkových kategorií.“
Paul Tapner, Amazon Vine Voice

„Středověk se tu střetá s budoucností a příběh je plný politických pletich.“
Martin Hutchinson, The Press and Journal

„Celá škála okouzlujících vedlejších postav – od Aureliána přes jeho ženu a nevěrného rytíře Bernhardta až po mladého zbohatlíka Michaila –, z nichž každá má svou vlastní, mnohostrannou osobnost.“
Patrick Kavanagh-Sproull, Doctor Who TV

„Jednoznačně má další oblíbená knížka ze série Doctora Who.“
Brooklyn Tayla, Goodreads.com

„Vážně vám začne záležet na postavách, se kterými se posádka TARDIS tentokráte spřátelila.“
Joseph Adorno, Comic Book Rehab

Vychází 29. 3. 2017, EAN: 9788075651075
pevná vazba bez přebalu, 248 stran, běžná cena: 288 Kč
Originální název:
Doctor Who: Big Bang Generation
Přeložil: Tom Oakland


Ukázka:

https://issuu.com/nakladatelstvijota/docs/doctor_who_generace_velkeho_tresku

Vychází také jako e-kniha.

Garry Russel (* 1963) pracuje na scénářích pro Doctora Who, Torchwood i Dobrodružství Sarah Jane a je také autorem celé řady románů a příruček z prostředí Whoniversa. Je bývalým redaktorem časopisu Doctor Who Magazine a po osm let produkoval audioknihy Doctora Who pro Big Fish Productions. Mimoto je i hercem, kterého nejspíše budete znát jako Dicka ze seriálu Správná pětka z roku 1978. Bydlí v Cardiffu.

***

Britský kultovní seriál Doctor Who se zapsal do Guinessovy knihy rekordů jako nejdéle vysílaný televizní sci-fi seriál.