Překvapení minulého roku, snímek Arrival, bylo nominováno na 8 Oscarů a to zcela po právu. Z nominací sice proměnilo jen tu za střih zvuku, ale už samotná nominace je pro snímek ocenění. Jedná se o parádní syrový sci-fi film s dechberoucím audiovizuálem. Další devizou je skvělý scénář, který z diváků dokáže dostat emoce. U nás byl snímek uveden pod jménem Příchozí a zrovna míří na DVD a Blu-ray. Oficiální vydání je stanoveno na dnešek, tedy 15. března, cena se bude pohybovat kolem 270Kč (DVD verze), resp. 450–800Kč (Blu-ray, dražší verze je ve 4K rozlišení). K dostání bude i sběratelský steelbook v ceně 538Kč.

Oficiální synopse: Když po celém světě přistanou tajemné vesmírné lodě, dojde k sestavení elitního týmu – v čele s odbornicí na lingvistiku Louise Banksovou (Amy Adams) – s cílem zjistit, jaké mají mimozemšťané úmysly. Zatímco celé lidstvo balancuje na pokraji globální války, Banksová se společně se svým týmem pokouší ve velmi omezeném čase najít odpovědi – a aby je byla schopna najít, bude muset přistoupit k činům, které mohou ohrozit nejen její vlastní život, ale dost možná osud celého lidstva…

Zvuk: český 5.1, anglický DTS-HD Master Audio 7.1

Titulky: české

Obraz: 16:9, 2.39:1

Bonusy: 

  • Xenolingvistika: Porozumění filmu Příchozí

– Pohled na zdroj příběhu v rámci lidských témat. Design, kostýmy a jazyk mimozemšťanů. Na závěr režisérova práce na projektu.

  • Věčné opakování: Hudba

–  Diskuse k využití filmového zvuku, další drobnosti o designu zvuku.

  • Akustické podpisy: Zvuková podoba filmu
  • Nelineární myšlení: Proces střihu

– Bližší pohled na editaci filmu.

  • Zákony času, paměti a jazyka

– Vědecký pohled na film.

 

Zdroj: blu-ray.com