Studia Legendary Pictures a Warner Bros oficiálně potvrdila, že pokračování filmu Godzilla, které nese podtitul King of Monsters, natočí Michael Dougherty. Ten má za sebou hororovou vánoční komedii Krampus: Táhni k čertu. Před třemi lety vrátil na plátna kin Godzillu režisér Gareth Edwards, v poslední době se na nás přerostlá monstra jen hrnou. Ještě letos do kin přijde Kong: Ostrov lebek a v budoucnu nás čeká společný crossover (premiéra snímku Godzilla vs. King Kong je oznámena na 29. 5. 2020), kde se známá monstra postaví proti sobě.

Scénář k fillmu píše již zmíněný Michael Dougherty a jeho kolega Zach Shields. V prvním snímku se Godzilla postavila příšeře Mutos. Ve dvojce by se měl objevit někdo z trojice Rodan (foto), Mothra nebo King Ghidorah (foto), ale není vyloučené, že se ve filmu objeví celá tato trojice.

Ohlášeno bylo i první jméno z hereckého obsazení. Je jí Millie Bobby Brown, hvězda velmi dobře hodnoceného hororového seriálu Stranger Things, kde hraje záhadnou dívku s telekinetickými schopnostmi. Uvidíme jakou roli dostane v Godzilla: King of Monsters.

Do českých kin se film podívá 21. března 2019.