Temné znamení, Arkham Horror, Mansions of Madness… V bizarních a hororových světech H. P. Lovecrafta už našla inspiraci velká řada her, nicméně v naší redakci je nejoblíbenější Eldritch Horror. Je to velká hra, ale ne zbytečně obří; díky krásnému designu (hlavně hrací plán stojí za to), množství možností a přitom relativně jednoduchým pravidlům si získává srdce všech fandů ameritrashových kooperativek.

Strašlivé vize, které vás poslední dobou pronásledují, se začínají měnit v realitu. Zemský povrch ničí hrozivá zemětřesení, nelítostné potopy a všepohlcující tajfuny. Shudde M’ell přichází a jeho vlajku nesou globální katastrofy.

Na co se kromě hrozící apokalypsy můžeme těšit?

Přibudou nová monstra a karty setkání a především samotný Shudde M’ell, což je božská bytost, kterou do lovecraftovského vesmíru propašoval britský hororový autor Brian Lumley. A je jasné, že půjde o tuhého soupeře, který vyšetřovatele neustále šikanuje ztrátami zdraví i příčetnosti a především svým balíčkem plným živelných katastrof.

Zlu se postaví hned čtyři noví vyšetřovatelé – Bob Jenkins, Rita Young, Roland Banks a „Pobuda” Pete se svým věrným psem Dukem. Právě Pete je jako jediný již představen. Ačkoliv nemá velký vliv, jeho ostatní atributy mají solidní hodnoty a jeho schopnosti svézt se načerno vlakem či hledat v odpadcích cenné předměty vypadají velmi slibně.

Rozšíření by mělo v angličtině vyjít ve druhém kvartálu letošního roku.