Server Zatrolené hry jistě není tuzemským fanouškům deskových her žádnou neznámou. Pokud jste do něj ještě nepronikli, vězte, že se jedná o databázi a zároveň informační server o hrách, ve kterém je obsah tvořen přímo čtenáři. Ke většině her zde naleznete popis, fotografie, ale často také například materiály ke stažení v češtině či vysvětlení nejasných pravidel v diskuzích, populární je také bazar deskových her.

Kromě mnoha dalších činností server každoročně vyhlašuje anketu Trolí palec o nejlepší hru, která se vyskytla v naší zemičce a byla lokalizována do češtiny. Nejprve může každý registrovaný uživatel serveru s ověřeným mailem nominovat své favority (tento proces potrvá do 19. února), potom nastane hlasování, kdy čtenáři vyberou z 25 nejčastěji nominovaných jmen letošního šampiona. Vyhlášení proběhne v březnu tohoto roku.

Loňským šampionem se stala vynikající karetka od vydavatelství REXhry Settlers: Zrod Impéria, stříbro brala temná atmosférická semikooperativka Zima mrtvých a bronzem se můžou pochlubit populární Krycí jména (obě MindOK).

Podrobné informace i možnost hlasovat najdete na zde.Settlers coverDead of Winter front
Kryci jmena new cover