Režisér Ridley Scott se vrací ke své vetřelčí sérii, kterou nastartoval v roce 1979 přelomovým snímkem Vetřelec. Ten se stal definicí žánru hororového sci-fi. Po dlouhých třiceti letech se vrátil s Prometheem, který vyvolal řadu otázek a nedokázal na ně odpovědět. Letos přijde do kin jeho nové dílo, respektive nový díl, který nese název Vetřelec: Covenant. Příběhově bude rozvíjet linii, kterou započal Prometheus.

Studio 20th Century Fox před pár dny zveřejnilo první trailer k filmu, kde si svoji roli zopakuje Michael Fassbender (android David). Trailer zatím více nepřibližuje zápletku, ale zjednodušeně řečeno tu máme planetu, na ní přistane posádka a začnou problémy. Milovníky série potěší, že upoutávka nešetří krví, dostaneme i prvky hororu a scéna ve sprše slibuje parádní setkání s Vetřelcem. Na druhou stranu, trailer nepůsobí zrovna velkolepě, ale jako první ukázka slouží dobře a vzbuzuje ve mně naději, že výsledný film bude výrazně lepší než zmíněný Prometheus.

Nové tváře v sérii jsou Katherine Waterston, Billy Crudup, Demián Bichir, Carmen Ejogo, Jussie Smollett, Amy Seimetz a Danny McBride. Ti přistanou s lodí Covenant na nezmapovaném území, kde žije android David.

!!! POZOR, možný spoiler!!!

David by měl na planetě experimentovat s jedním z pozemšťanů a starým známým Facehuggerem (obličejová přísavka). Ve snímku se také objeví tvor, kterému se říká Neomorph a vzniká z černé kapaliny Promethea, která zmutuje s ekosystémem planety, na které posádka přistane. Členům posádky se tvor dostane do těla skrz uši nebo nosní otvory a po nějaké době se vyklube ven přes záda, a měl by se pohybovat po čtyřech.

Premiéra filmu Vetřelec: Covenant je stanovena na 18. května 2017.

52566

Zdroj: youtube.com

Komentáře

komentářů

About The Author