Lucasfilm zveřejnil podtitul k osmé epizodě Star Wars, která do našich kin přijde 14. prosince. Podtitul zní: „The Last Jedi“, tedy Poslední Jedi (nebo Poslední Jediové? V angličtině může být tvar Jedi vyjádřením jednotného i množného čísla). Název s velkou pravděpodobností odkazuje k Lukovi, ale není vyloučené, že i k Rey (případně k nim oběma či někomu dalšímu). Novinkou je, že místo klasické žluté barvy písma je tentokrát červené, můžeme tedy nejspíše očekávat, že film bude o kousek temnější. Níže se můžete podívat na první plakát k filmu.

star-wars_

Podobně jako u minulého dílu s podtitulem Síla se probouzí chybí v názvu snímku slovo Epizoda a číslovka označující pořadí dílu, což je očividně novým standardem u třetí trilogie. Star Wars: The Last Jedi napsal a režíruje Rian Johnson. Produkce se ujala Kathleen Kennedy, Ram Bergman, J.J. Abrams, Jason McGatlin a Tom Karnowski.

Z předchozího dílu Síla se probouzí se vrací John Boyega (Finn), Daisy Ridley (Rey), Oscar Isaac (Poe Dameron), Adam Driver (Kylo Ren), Lupita Nyong’o (Maz Kanata), Gwendoline Christie (Captain Phasma), Dohmnall Gleeson (General Hux), Mark Hamill (Luke Skywalker), Carrie Fisher (General Leia), Anthony Daniels (C-3PO) a Andy Serkis (Snoke). Nováčky jsou Benicio Del Toro, Laura Dern a Kelly Marie Tran.

Zdroj: collider.com