Nakladatelství FANTOM Print vydává třináctý díl kultovní fantasy ságy Kolo času:

„KAŽDÝ SKUTEK ODVAHY MŮŽE MÍT NEDOZÍRNÉ NÁSLEDKY…“ 

… neboť Temný se vzpouzí a jeho vězení

již není nic než stín dávných pout!

 

Poslední bitva. Už bez odkladů, bez vytáček. Morna vyvrhla nekonečné armády trolloků, mizelců a ještě horších bestií. Hraniční státy čelí největší zkoušce od dob trollockých válek a svět stále není jednotný.13-veze-pulnoci-color_thumb

Světlem naděje může být znovusjednocení Bílé věže, ovšem ta se musí vyrovnat nejen s následky rozkolu, ale i vpádu Seančanů a tím, že v jejích zdech stále číhá krutý vrah a možná i něco horšího. Před Egwain al‘Vere je úkol, který je ještě těžší než jen nemožný. A to ještě netuší, že bude muset shromáždit panovníky světa, aby společně čelili… Drakovi.

Rand al‘Thor totiž hodlá zlomit zámky Temného vězení. Věří, že nejprve je nutné zlo definitivně vypustit, než bude možné jej porazit. Má pravdu, nebo mu staré knihy i vlastní šílenství zatemnily mysl? Od Arythského oceánu po Aielskou pustinu lidé trpí, úroda hnije a Drak Znovuzrozený nese všechnu bolest světa. Je možné něco takového vydržet?

Vše je v pohybu, vše strhl nezadržitelný vír. Síly Světla i Stínu upírají zrak k jedinému místu a počítají ztráty. Nikdo není v bezpečí, každý skutek odvahy i slabosti má nedozírné následky. Třináctý díl Kola času, který sepsal podle poznámek legendárního Roberta Jordana jeden z nejobdivovanějších autorů moderní fantasy – Brandon Sanderson, umně balancuje na prahu největší bitvy, jakou kdy epická fantasy spatřila. V nakladatelství FANTOM Print (www.fantomprint.cz) dobře vědí, že na tento den se bude vzpomínat se ctí. A čtenáři to budou vědět také.

Anotace:

Poslední bitva vypukla. Zámky na věznici Temného se rozpadají. Samotný vzor se rozvolňuje a armády Stínu se začaly valit z Morny. Nad třetím věkem začalo zapadat slunce.

Perrina Aybaru nyní pronásledují přízraky z minulosti: bělokabátníci, zabíječ vlků a odpovědnost vůdce. A celou dobu mu neviditelný nepřítel utahuje smyčku kolem krku. Aby přežil, musí hledat odpovědi v Tel’aran‘rhiodu a – konečně – najít způsob, jak ovládnout vlka ve svém nitru, jinak se v něm navždy ztratí.

Matrim Cauthon se mezitím připravuje na nejtěžší výzvu, které kdy v životě čelil. Tvorové za kamennými průchody – Aelfinnové a Eelfinnové – jej zmátli, vysmívali se mu, pověsili ho a do paměti mu nacpali úryvky životů jiných mužů. Doufal, že jeho poslední střet s nimi vše ukončí, ale kolo tká, jak si kolo přeje. Přichází chvíle, kdy bude opět muset tančit s hady a liškami a hrát hru, kterou nelze vyhrát. Věž Gendžei čeká a její tajemství odhalí osud dávno ztraceného přítele.

Dovie’andi se tovja sagain. Je čas hodit kostky.

Info o knize:

Autoři: Robert Jordan & Brandon Sanderson

Originální název: Towers of Midnight

Formát: váz. s přebalem, 170×240 mm

Počet stran: 656

Cena: 549 Kč

Nakladatel: FANTOM Print (www.fantomprint.cz)

ISBN: 978-80-7398-366-6

O autorech:

Robert Jordan & Brandon Sanderson

Robert Jordan (vlastním jménem James Oliver Rigney Jr.) se narodil v roce 1948 v Charlestonu v Jižní Karolíně. Kolem času se nesmazatelně vryl do dějin žánru fantasy i do srdcí milionů čtenářů. Jeho dílo však musel dokončit Brandon Sanderson (nar. 1975), hvězda moderní fantasy. Z úcty k Jordanově dílu se vzdal několika let vlastní kariéry a dokončil ságu ve velkém stylu – jak se ostatně můžete nyní sami přesvědčit.

Cyklus KOLO ČASU:

Mladík Rand má předurčeno stát se Drakem Znovuzrozeným, dávno předpovězeným vůdcem, jenž má zachránit svět a zároveň ho zničit. Čeká ho cesta plná nástrah a utrpení, přičemž se musí postavit řadě nepřátel, v čele s nejhorším z nich, zvaným Temný. Aby zvítězil, musí spolu s přáteli nalézt artefakty z dávných časů – ale ani ty nemusejí být ve finální bitvě proti všem rozhodující…

Ukázka:

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16