Nikdy nekončící válka otřásá zemí Terrinoth. Pod armádami duní země, stateční hrdinové padají v krvi do prachu a válečníci všech frakcí s řevem pozdvihají zbraně. Blíží se nová hra Runewars Miniature Game!

rwm04 Svět Terrinothu již známe – v češtině z tohoto prostředí vyšel například populární Descent, taktická figurkovka Battlelore či Runebound. Většina z těchto her sází na realisticky zpracovanou a graficky vymazlenou simulaci fantasy války. Co tedy nabízí Runewars Miniature Game nového?

Zaprvé, nečekejte, že bitva se bude odehrávat v klasických proporcích deskových her, kde „obří armády“ obvykle představuje deset figurek snažících se umlátit osm figurek. Jak vidíte na obrázcích, každá jednotka představuje skutečný oddíl třeba poctivých 16 kostlivých sekerníků. Větších bijců je pochopitelně méně, třeba rytíři na koni se k sobě vešli čtyři a obří monstra jsou jen po jednom, ale stejně, wow. První dojem tohoto prvku je ohromující.

rwm05Jednotky budete ovládat pomocí pohyblivých koleček, připomínajících pivní podtácky. Na kolečku určíte, jakou jednotka provede akci – zda se posune dopředu, zaútočí, otočí či vyšle kouzlo. Zároveň máte možnost druhým kolečkem tuto akci buffnout, takže obyčejný pochod rázem proměníte v zuřivou zteč.

V základním balení nás čekají hned dvě frakce – za Terrinoth bojují Daqan Lords, udatná lidská armáda s kopiníky, rytíři, ale také runovými golemy. Proti nim přichází z dalekých Mistlands legie Waiquara Nemrtvého, jež pod svým praporcem shromažďuje nemrtvé sekerníky, lučištníky či masožravé červy. Všechny jednotky jde vylepšovat upgrade kartami, díky kterým získají nové výhody a schopnosti.

Přesné datum vydání hry dosud nebylo zveřejněno.
rwm03
rwm01

Marek Dvořák

About The Author

2 komentáře