Autorka článku: Katy

Jestli je něco, co jste chtěli kdy vědět o kultovní sérii Resident Evil, a báli jste se zeptat, určitě si nenechte ujít únorové vydání Pevnosti. Ti, co si sérii neumí vybavit, nemusí zoufat. Po drobnohledem nezůstane jenom poslední filmové zpracování s Milou Jovovich, nýbrž celý průřez touto kultovkou, který se netýká jen herního světa.

Ukaz. str 1

Představeny budou i knihy, ve kterých se jejich autorka, Stepahnie Danelle Perryová, přesně a čtivě drží linky původního příběhu. Třešničkou na pomyslném dortu je pak recenze na poslední díl filmové série.

Tip na dobrou zábavu slibují stále více oblíbenější LEGO® příběhy. Slavná dánská stavebnice Lego není jen pouhou hračkou pro děti, ale stále víc proniká do filmového i herního světa. A důkazem je nejenom tři roky starý LEGO® příběh. Do kin se totiž chystá LEGO® Batman film, který si pro sebe ukradne hrdina, který „staví jen z černých kostek. Maximálně tmavě šedých.“ A věděli jste, že natočit vlastní LEGO® příběh není až tak složité?

Od filmů se přesuneme k výběru toho nejlepšího ze seriálového světa pro letošní rok. Nic není dost retro, a proto se připravte na pokračování Městečka Twin Peaks, Čarodějek nebo nové zpracování Řady nešťastných příhod, které zůstávají chmurně roztomilé, stejně jako filmové zpracování s Jimem Carrym.

Resident Evilem zombíci z Pevnosti nemizí. Mezi Top knihy uplynulého roku se umístila kniha Všemi dary obdarovaná od britského spisovatele Mika Careyho. Knihu vydalo nakladatelství Host, které vsadilo na chytře vymyšlený příběh z postkatastrofické Anglie. Kombinací originálního spojení apokalypsy a hororových scén vzniká jedinečná a dobře čtivá road movie.

Ukaz. str 2

Mezi dalšími nemůže chybět ani Harry Potter a prokleté dítě nebo Příslib krve, kniha Briana McClennana ze série Prachmistři.

V Historickém okénku se dostaneme na stopu největší dětské vražedkyni viktoriánské éry Amelii Elizabeth Dyerové. Věřte nebo ne, tuhle dámu byste za chůvu opravdu nechtěli.

Ukaz. str 3

V dalších kuriozitách se dozvíte, zda byl hrabě Monte Christo skutečnou osobou, nebo jen fikcí A. Dumase, co se skrývá v Žinkovské oboře nebo zda se Izrael pokusil opravdu jednat s nacisty o postupu proti Britům.