Nakladatelství FANTOM Print vydává třetí díl dobrodružné space opery Siranta Jax:

„VŠECHNY KOVY LZE ROZTAVIT

A UKOUT ZNOVU A LÉPE…“

… dokonce i tak odolnou bytost,

jakou je Siranta Jaxová!

Siranta má dva nové úkoly: jeden oficiální a jeden osobní. V roli diplomatky má vyjednat spojenectví s maximálně xenofobní rasou přerostlých brouků jménem Ithtoriané, jež lpí na dodržování tradic a na lidi pohlíží se záští a fyzickým odporem. Komunikace s tímto inteligentním hmyzem se podobá neustálému tanci na ostří nože.

Siranta má i nadále k ruce starou dobrou „kamarádku“ Constance a také pomocníka Vela, odvržence ithtorianské rasy, který je vždy a za všech okolností na Sirantině straně. Pravda, některým broukům Siranta imponuje, jelikož u nich platí dominantní ženy za okouzlující – ne všichni Ithtoriané jsou však nakloněni její diplomatické misi. Některým je proti srsti dokonce natolik, že bude Siranta ráda, když jí šlechtěnec Jael uhlídá záda.

Ještě větší neznámou je však nyní její milenec March. Tělesný dotek s ním je nemožný a konverzace značně obtížná, protože zatímco ledově chladný March se – jak se zdá – nemůže dočkat, aby se už konečně mohl dostat ze Sirantiny blízkosti, její city ani zdaleka nevyhasly. Jaxová se proto bude snažit přivést Marche „zpátky“. Pokud se toho ovšem dožije…

Nakladatelství FANTOM Print připravilo fanouškům space opery další pokračování inteligentní, poutavé a napínavé série Siranta Jax, které ani tentokrát čtenáře nezklame a zaručeně potěší šťastným výběrem postav od roztomile nelidsky uvažujících umělých inteligencí po lidi a bytosti, které procházejí zkouškami tak náročnými, že se nejen čerstvě jmenované diplomatce bude tajit dech.

Anotace:

Není snadné lehce našlapovat v botách s ocelovou špičkou.

Siranta Jaxová zrovna neproslula diplomatickými schopnostmi. Jako „skokan“, který naviguje lodi šeroprostorem, je zvyklá nejprve střílet, a až potom diskutovat. Nyní musí vyjednávat s Ithtoriany, kteří mají názor na lidi stejně tvrdý jako jejich exoskelet.

Ale zasedání rady Ithiss-Toru nejsou jediným místem, kde musí velvyslankyně Jaxová opatrně manévrovat. Sirantin milenec March zamrzl v permanentním zabijáckém modu a jeho nedůtklivost by mohla ohrozit vyjednávání – o jejich vztahu nemluvě.

Jaxová se však nehodlá vzdát ani mise, ani milovaného muže. Teď, když se Okraj nachází v obležení pirátů a Pajšláků, je aliance s Ithiss-Torem možná jedinou nadějí lidstva. Siranta si proto klade otázku, proč byl tento úkol svěřen právě potížistce, jakou je ona.

Info o knize:

Autor: Ann Aguirre

Originální název: Doubleblind

Formát: brožovaná vazba, 145×205 mm

Počet stran: 272 stran

Cena: cca 269 Kč Nakladatel: FANTOM Print (www.fantomprint.cz)

ISBN: 978-80-7398-368-0

O autorce:

Ann Aguirre

Tahle Američanka není ani tak vycházející hvězdou fantastiky, jako zatraceně zářící kometou. Pro případ, že by vás to zajímalo, vystudovala angličtinu a s manželem žije v Mexiku, ale hlavní je, že od roku 2008 rozjela hned sedm sérií, sama i v „kolaboraci“ s dalšími autory, a přispívá také do nejrůznějších antologií. Její záběr sahá od romantické space opery po young adult dystopie, ale jedno mají její knihy společné: s ničím se nepářou a pokud se zapomenete na začátku nadechnout, je to jen váš problém. Série o Sirantě Jaxové je autorčiným nejpopulárnjěším dílem a momentálně ji tvoří (zatím) šest románů.

Série Sirantha Jax:

Dobrodružná space opera Siranta Jax, jejíž svéhlavá hlavní hrdinka jakožto „skokanka“, nositelka výjimečného genu, dokáže navigovat vesmírné lodě tzv. šeroprostorem a také si hodlá užít svůj mladý – a prý i krátký – život na plné pecky, se odehrává ve světě, kde spojenectví a genocidu odděluje často jen malý krůček. Zároveň je zaručenou lahůdkou pro milovníky space oper plných intrik, nečekaných odhalení, romantiky i napětí.

Ukázka:

1 2 3 4 5 6 7 8 9