Asi jste zaznamenali, že Carrie Fisher utrpěla infarkt během letu z Londýna (kde byla kvůli autogramiádě své knihy) do Los Angeles. Poslední zprávy sice zněly nadějně, ale jedna z ikon Hvězdných válek bohužel svůj boj nakonec prohrála. Zemřela dnes v 8:55, což potvrdila její dcera Billie Lourd.

Svět o tom informoval mluvčí rodiny Simon Halls„S hlubokou lítostí oznamujeme, že Billie Lourd potvrzuje, že její milovaná matka Carrie Fisher odešla z toho světa v 8:55 ráno (17:55 středoevropského času),“ řekl. „Miloval ji celý svět a bude všem velmi scházet. Rodina děkuje za projevenou soustrast a modlitby,“ dodává.

3185357_

Herečka si kromě Star Wars zahrála v klasice Bratři Bluseovi nebo Když Harry potkal Sally. Byla také spisovatelkou, za zmínku stojí její kniha Pohlednice z Hollywoodu, která se dočkala i filmové adaptace. Do srdcí diváků a fanoušků se ale nejvíce zapsala v roli Princezny Leiy, sestry Luka Skywalkera ze série Star Wars. Příští rok se s ní budou moci fanoušci rozloučit v osmé epizodě Hvězdných válek, pro které natočila všechny své scény.

Budiž ti země lehká, Princezno Leio.