Po menší pauze se nám na scénu znovu vrací Transfomers. A u kormidla je znovu Michael Bay, ale tentokrát opravdu naposledy. Patý díl nese podtitul Poslední rytíř a tentokrát se podíváme do středověku, a také do Německa k nacistům. Hlavní roli ztvární (stejně jako v minulém  díle Transformers: Zánik) Mark Wahlberg. Z přechozích dílů se vrací Josh Duhamel, Tyrese Gibson, Stanley Tucci a John Turturro.

Popravdě, osobně mi tato série už léta nic neříká, můj zájem skončil u druhého dílu a tak budu asi i tentokrát v kině chybět. Musím ale uznat, že je tu nepatrný náznak, že režisér na to tentokrát půjde trochu jinak. Přece jen, roboti, nacisté, k tomu rytíři, to zní tak šíleně, až je to lákavé. Zajímavá je i proměna Optima a Bumblebeeho osud, které by mohli dát zapomenout na přešlapy z minulých dílů. Počkejme si, jaký tón bude provázet další upoutávku, ta první vypadá slibně.

Transformerům se ještě budu věnovat, můžete se těšit na menší téma k tomuto filmu, zaměřené na postavy a změny oproti minulým dílům.

Premiéra filmu je stanovena na 22. června 2017.

Zdroj. youtube.com