Do kin míří první historický spin-off z předaleké galaxie Star Wars, který nese jméno Rogue One. Příběhově se jedná o prequel k Epizodě IV – Nová naděje z roku 1977. Už jen den nás dělí od příběhu hrdinky z tábora rebelů, která se spolu s dalšími povstalci vydá splnit odvážný úkol: ukrást plány Hvězdy smrti.

Filmu se ujal režisér Gareth Edwards, který zaujal v roce 2014 velmi povedenou Godzillou. Scénář napsala dvojice Chris Weitz a Tony Gilroy, který se podílel i na letních dotáčkách tohoto snímku. Gilroy upravoval také pár dialogů a celkově dohlížel jako vůdce na postprodukci (jejím hlavním zaměřením údajně bylo doladit závěr filmu). Nutnost dotáček by mohla někoho znervóznět, ale možná se jedná jen o perfekcionismus tvůrců a filmu to nakonec může prospět.

1477418260

Možné ohlasy měla rozptýlit i testovací projekce sestříhaných 28 minut z filmu, diváci si tento kousek pochvalovali a vyzdvihovali povedenou válečnou akci, silné emoce, jako postava zaujal robot K-2SO (Alan Tudyk) a celkově tento „megatrailer“ hodnotili jako intenzivní zážitek.

Co se týče dalších úloh při tvorbě snímku, za kameru se postavil Grig Fraser a hudbu poprvé k sérii Star Wars nesložil John Williams, ale Michael Giacchino. Jeho tvorbu jste mohli nedávno slyšet ve filmu Doctor Strange, ale má za sebou také snímky jako je Star Trek Beyond, Zootopia a Jurský svět.

Z hereckých tváří se ve filmu objeví Felicity Jones (Jyn Erso), Diego Luna (Cassian Andor), Alan Tudyk (K-2SO), Donnie Yen (Chirrut Îmwe), Wen Jiang (Baze Malbus), Ben Mendelsohn (Orson Krennic), Forest Whitaker (Saw Gerrera), Riz Ahmed (Bodhi Rook), Mads Mikkelsen (Galen Erso), Jimmy Smits (Bail Organa), Alistair Petrie (General Draven), Genevieve O’Reilly (Mon Mothma) nebo James Earl Jones (hlas Darth Vadera). Ten ho namluvil v prvním filmu série (Nová naděje) i v jeho dvou sequelech – Star Wars: Epizoda V – Impérium vrací úder a Star Wars: Epizoda VI – Návrat Jediho.

Před pár dny byla v USA premiéra snímku, tu navštívila i řada novinářů, kteří se po projekci podělili o první dojmy. Naštěstí pro všechny fanoušky, reakce byly veskrze pozitivní. Chvála se snesla na herecké obsazení v čele s Felicity Jones, Donniem Yenem a Tudykovým robotem K-2SO. Zmínku si vysloužil i Darth Vader, který je prý správně děsivý a to i přesto, že má ve filmu velmi omezený prostor, očividně ho dokáže využít naplno.

1477418266

Samotnou kapitolou je třetí akt filmu a jeho závěr, který je prý báječný a fanoušci dostanou, co chtějí a očekávají. Pro mě osobně je to velmi pozitivní zpráva, především z pohledu rozptýlení obav kvůli dotáčkám (které se nejvíce týkaly právě této části filmu).

Níže si můžete pro naladění pustit nejnovější trailer cílený na asijské publikum (takže větší prostor je věnován Donniemu Yenovi a Wenu Jiangovi). Kampaň k filmu si drží po celou dobu vysokou úroveň a i tato upoutávka láká na dobrodružství v předaleké galaxii.

Komentáře

komentářů

About The Author