Třetí měsíc invaze pokračuje a XCOM se zoufale snaží najít způsob, jak porazit cizáky. Jenže štěstěna se k lidstvu obrací zády. Agenti XCOMu jsou na jedné ze svých misí napadeni lidskou zrádcovskou organizací EXALT, jejíž tajné cíle v sobě snoubí pomoc nepřátelům a anihilaci XCOMu. Jak může tahle válka na dvou frontách dopadnout?

xcomex1Adrenalinová kooperativní akce XCOM má v plánu svoje první rozšíření zvané XCOM: Evolution Expansion. Nepřátelská linie již není vytyčena mezi druhy; lidstvo má mezi sebou sprosté zrádce, kteří matičku Zemi klidně prodají mimozemšťanům. A tohle XCOMu samozřejmě příliš nepomůže.

Na výběr budou dva nové invazní plány. Při prvním z nich, Suppression, vás aplikace nutí lízat žetony EXALTu, které umisťujete různě po mapě – na kontinenty, ale také do laboratoří, na mise či na oběžnou dráhu. Pokaždé, když na takovém úkolu házíte kostkami, musíte místo klasické cizácké použít speciální šestistěnnou. Jediný způsob, jak žeton odstranit, je použít jeden z vašich úspěchů. Přijde vám to málo těžké? Pak se těšte na druhý invazní plán, Annihilation.

xcomex3 Annihilation by měla být výzva pro profesionální operativce XCOMU. Pokaždé, když se vaše základna byť jen o chlup zraní, jste nuceni lízat karty destrukce. Co vás na nich čeká? Nic hezkého, pochopitelně. Zvyšování paniky na kontinentech, atentát na vaše vědce… Všechny problémy jde vyřešit, když zaplatíte z nouzových zdrojů dvě mince, ale upřímně, copak v téhle hře někdy bylo dost peněz?

Abyste se ze všech těch komplikací nezbláznili, přichází také posily – nové výzkumné technologie, spojenci atd. Můžeme se také těšit na nové druhy cizáků a krize.

Válka proti cizákům nebyla nikdy vyhrocenější!