Na Vánoce se všichni chceme zahřát. Pohodou, našimi blízkými nebo pochopitelně vánoční stravou, o které by klasik Hermiona Grangerová jistě řekla, že je těžká (ale dobrá, zatraceně). No, ale zahřát se můžeme i dobrodružstvím, třeba parkourovým videoherním fenoménem Assassins´s Creed! O tom jsme si připravili celé téma – hry, film, knihy, komiksy… Jen  stručnými výpisky umlátíte průměrného templáře, to garantujeme. Ale máme toho pro vás pochopitelně víc!

ukazka-1

Halda reportáží, nový Matracman, plno novinek a recenzí na filmy, knihy, videohry, deskovky i komiksy… a povídání o brutální (a zároveň brutálně geniální) komiksové sérii Skalpy. Ohlédnutí za jednou z nejlepších českých sci-fi sérií všech dob – za Myceliem od Vilmy Kadlečkové, s níž přinášíme i rozhovor. Ke slovu se ale pochopitelně dostanou i nové projekty, třeba skvělá akční jízda napříč časem Romana Bureše – v pokračování jeho Propasti času se proti sobě staví roboti z budoucnosti, římské legie, generál Laudon i jedna Češka z našich dní. A fascinující pohled na apokalypsu si připravil rodinný klan legendárních španělských kreslířů Royů, jejichž Kodex Apokalypsy je prostě pastva pro oči a strhující čtení.

ukazka-2

No, ale abychom se vrátili k tomu zahřívání… to se musí přece někdy vyvážit! A tak vám představíme Strach – zdaleka nejlepší horor, jaký byl kdy ve střední Evropě napsaný. Že přeháníme? Ne. Když někdo v redakci zlobí, zavřeme ho do sklepa a skrz klíčovou dírku mu čteme úryvky. Protože to je fakt síla a navíc mrazivá, ze zimního Ružomberoku. Asi za to přijdeme do pekla, ale co už, stejně tam budeme i za to, že jsme ateistu Verbala poslali na Anděla Páně dvojku…

ukazka-3

Tak si to holt aspoň trochu vyžehlíme vzděláváním. Trocha povídání o babylónském podsvětí, o konspiracích kolem viru HIV a hlavně plno informací o tom, jak se mordovalo a smilnilo za Rudolfa II. Aby to nebyla jen teorie, přihazujeme i představovačku cyklu Stein a Barbarič o duu vyšetřovatelů ve službách Rudolfova bratra Matyáše. Zapomněli jsme na něco o Vánocích? Nezapomněli, máme pro vás i tipy na dárky pro geeky!

ukazka-4

Tak se všichni hoďte do klidu, nová Pevnost je tu pro vás!