Režisér Peter Jackson se po náročné trilogii Hobit rozhodl, že teď svoji pozornost věnuje spíše menší projektům, které se budou odehrávat na jeho oblíbeném Novém Zélandu. To potvrzuje i v jednom ze svých prohlášení.

„Nejvíce jsme nadšení z příběhů z Nového Zélandu. Chceme na chvíli pauzu od hollywoodských blockbusterů a myslíme si, že by z našich příběhů mohly být skvělé filmy. Podobně jako tomu bylo u Nebeských stvoření.“

Samozřejmě je tu také ještě pokračování Tintina, které by mělo nést podtitul Prisoners of Sun a jehož režie se měl Jackson ujmout (film by měl produkovat jeho kolega Steven Spielberg, režisér prvního dílu). Aktuálně se ale zdá, že na druhého Tintina si ještě nějaký čas počkáme.

Aktuálně Jackson píše scénář k filmu Mortal Engines, který je adaptací stejnojmenné knihy od spisovatele Philipa Reeva. Režii Jackson přenechal svému kolegovi Christianu Riversovi, který s ním spolupracuje již řadu let. Je autorem storyboardů ke snímku Braindead – Živí mrtví, dostal Oscara za vizuální efekty ke King Kongovi a jako režisér druhého štábu se podílel na filmech ze zmíněné hobití trilogie. Zkušeností mu tedy rozhodně nechybí, ale i tak půjde o jeho režijní debut. Prmiéra je oficiálně naplánována na 14. prosince 2018.

Děj snímku by se měl odehrávat v postapokalyptické budoucnosti. Jedná se o první část tetralogie a první knihu série Kroniky hladového města. Titulním hladovým městem je Londýn, který se po světě „pohybuje“ pomocí strojů a kol a požírá jiná města. Vypadá to, že nás čeká pořádný a bizarní postapo film.

Zdroj: variety.com