Nakladatelství FANTOM Print vydává třetí díl akční fantasy série Příhraničí:

„DRSŇÁK LED SE STANE FIGURKOU

NA ZAMRZLÉ ŠACHOVNICI…“

 

… a třetí výprava do Příhraničí tak

vypadá opět jako jednosměrná!

Končí podzim a Led, nyní zase už Alexandr Sergejevič Ledněv, se těší, že si užije normální zimu v obyčejném světě. Znáte to: vánoční výlohy, sníh, ve kterém se neválejí zmrzlí mutanti, louže, z nichž nevyleze váš dvojník s úmyslem potřást vám kalašnikovem na uvítanou. Příhraničí má však dlouhé prsty. A právě se rozhodlo, že je opět vztáhne po Ledovi…cerne-sny_thumb

Alexandr se jednoho večera stane aktivním účastníkem pouliční potyčky, po níž skončí ve špitále. Protože je však o něm známo, že sám nejde pro ránu nožem daleko, je tu oproti normální nemocnici jeden zásadní rozdíl: v oknech jsou mříže. Led nemá moc na vybranou – nechce-li vypustit duši nebo skončit za katrem, což je v jeho situaci totéž, musí zpět do Příhraničí, po kterém se mu ani trošičku nestýskalo.

Když Led kývne na nabídku, že má splnit jistý úkol, netuší, že si kupuje jednosměrnou jízdenku, ani že úkolů bude přibývat a magičtí mocipáni ho budou chtít použít jako šachovou figurku. Ledovi jde někdo vytrvale po krku a on si může být jistý pouze jednou věcí: ve světě sebevědomých čarodějů, obluzujících sektářů, kde i sněženky – natož machři – umějí vraždit, na něj za každým rohem číhá někdo, kdo je ochotný nadělat z něj fašírku, zamrazit a rovnou ho odeslat k dalšímu použití.

Ruský bestsellerista Pavel Korněv píše stejně řízně, jako se v jeho sérii pije ruská vodka. A že jí hrdly jeho hrdinů proteče hodně. V tomto světě na pomezí naší a jiné reality, kde si každý vykládá spravedlnost po svém a útočná magie jedná bez skrupulí, to ale jinak nejde. Nakladatelství FANTOM Print (www.fantomprint.cz) přichystalo fanouškům drsných a nekompromisních příběhů pokračování skvělé akční fantasy, která vás rozesměje, ale vzápětí nechá úsměv zamrznout na rtech. Tudíž: obranné amulety a silné nápoje s sebou a vítejte zpět v Příhraničí!

Anotace:

Příhraničí, propadliště na pokraji našeho světa a panství věčného mrazu. Místo zapomenuté bohem a prokleté lidmi, kde vládne magie a stříbro se cení výše než zlato. Chlapík přezdívaný Led vypadá celkem obyčejně, ale patří k jedněm z mála, kdo umějí přejít Hranici a zase se vrátit do normálního světa. Zdalipak v brzké době znovu otevře dveře, za nimiž je nekonečná zima?

Když se dva perou, obvykle se třetí směje. Led se však smát nebude. Chce-li si zachránit krk, je návrat do Příhraničí jedinou spásou – avšak právě toto lze s trochou shovívavosti označit jako protimluv.

Info o knize:

Autor: Pavel Korněv

Originální název: Черные сны

Formát: brož., 145×205 mm

Počet stran: 352 stran

Cena: 289 Kč

Nakladatel: FANTOM Print (www.fantomprint.cz)

ISBN: 978-80-7398-363-5

 

O autorovi:

Pavel Korněv

Pavel Nikolajevič Korněv se narodil 1978 v ruském Čeljabinsku a vystudoval VŠ ekonomického směru. Coby spisovatel prorazil v roce 2005 románem Led, který je první částí cyklu z Příhraničí a v roce 2006 získal ocenění Meč beze jména od nakladatelství Alfa-kniga. Tato science fantasy série se stala jeho nejpopulárnějším dílem, vyšla např. i polsky. Kromě ní napsal také cyklus Exorcista či Město Podzim a několik samostatných románů a povídek. Píše především akční prózu: science fantasy či fantasy s detektivními, steampunkovými či postakatastrofickými prvky. V současnosti se věnuje psaní na plný úvazek.

 

Série PŘÍHRANIČÍ:

 big_prihranici-led-j3h-245243 kluzkykornev cerne-sny_thumb

 Mrazivé Příhraničí, kdysi vytržené z našeho světa, je rajónem mágů, kupčíků, polovojenských organizací a také umrlců, upírů a podobné havěti. Kromě dalších lidí i celých měst sem propadl i tvrďák a věčný cynik Ledněv, neboli Led alias „Kluzkej“, který se zde mění ve štvanou zvěř, přičemž

neváhá improvizovat, řádně to zapít vodkou a pustit u toho nejednu nevybíravou hlášku.

Ukázka z knihy:

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10