bfnov4Distributor deskových her Blackfire před Vánocemi nezahálí. Čeká nás hned několik novinek. Tou první je originální česká hra Lesní požár. Společné dílo Tomáše Mrkvičky a Jana Hanouska prorazilo díky soutěži České deskoherní společnosti. Češi milují hasiče, jejich dobrovolná odnož má u nás členy snad v každé vesnici a z toho také plyne téma hry. V roli těchto neohrožených borců v nehořlavých kombinézách vletíte přímo do hustého lesa, kde už popelem padají první stromy. Jak možná tušíte, jde o kooperativní hru, která zabaví 1–5 hasičů ve věku od 10 let. Každý z nich disponuje speciálními schopnostmi a jejich sehraná spolupráce je klíčem k úspěchu. Jedna partie by měla trvat asi 60 minut.

Další novinkou jsou T.I.M.E Stories, nabízející originální téma. Hráči v roli agentů organizace T.I.M.E chrání lidstvo před časovými paradoxy a změnami v časoprostoru, které by mohly mít fatální následky, zatímco čas neúprosně běží. Hra klade důraz na spolupráci, příběh, RP a přináší princip tzv. decksploration, což znamená, že proti hráčům stojí balíček karet plný míst, postav, nepřátel, hádanek a dalších situací. Prvním příběhem, který nás čeká, je Asylum, ve kterém navštívíte blázinec z roku 1921, plný špinavých tajemství a psychopatických obyvatel. Hra má parádní hodnocení na boardgamegeeku, máme se tedy na co těšit.

Na své si přijdou také fanoušci Hry o trůny. Kromě dalšího rozšíření LCG verze, zvaného Zde je můj nárok, přichází také hra Pobočník krále. V této jednoduché rodinné karetní hře se překvapivě pokusíte stát se Pobočníkem krále (on o to vážně někdo stojí?). Hra má nenáročná pravidla, jedna partička vám zabere asi půlhodinku.

V další lokalizované novince Pozvedněte číše (Raise your goblets) se s partou kamarádů posadíte ke stolu pijanů, jejichž cílem není nic jiného než otrávit kartičkou určeného kamaráda. Na výběr máte řadu akcí, vhodit do některého poháru žeton (vína, vody či jedu), vyměnit si pohár s protihráčem, nakouknout do svého poháru atd. Body pak získáváte, pokud otrávíte svůj cíl, ale také pokud přežijete či vypijete nejvíce vína. Že by pořádná party hra s dalším typicky českým tématem?

Posledními novinkami jsou dětská” verze hry Ticket to Ride pod názvem Ticket to Ride: First Journey a létající hra HOP!, ve které se pokusíte na baloncích odletět k nebesům. Ale pozor, oblaka obývají prazvláštní stvoření… Přesný termín vydání této originální hříčky se teprve dozvíme.hand-of-king ticket-to-ride-journeyhop_box_us