albinov3 České vydavatelství Albi v současnosti připravuje hned několik novinek. Tou první a největší je strategická hra Mombasa. V roli investora se podíváte do Afriky koloniálních časů, kde se v této neklidné době dá najít spousta příležitostí k dobrému obchodu. Budete vypisovat účetní knihy, rozvíjet svůj obchodní vliv a vydělávat nekřesťanské peníze na diamantech, a to vše v poctivé eurovce, která prověří vaše mozkové závity. Mombasa se těší vynikajícímu hodnocení na boardgamegeeku a bude horkým tipem letošních Vánoc. Je určena pro 2–4 hráče od 12 let a jejím designérem je Alexander Pfister (designér mimo jiné her Port Royal a Boží zboží).

albinov4Fanoušky deckbuildingu potěší hra Dominion: Temné časy. Jak už název napovídá, probudíte se z pohádkovosti původního Dominionu a v řeži s ostatními hráči sáhnete po kartách jako Žebrák, Tábor banditů, Padělek či Šílenec. Nebojte se, pořád se ale jedná o starý dobrý Dominion.

albinov1 Poslední novinkou jsou Velbloudí dostihy na cesty. Podobně jako v originálních Velbloudích dostizích (naše recenze už brzy), i zde se ocitnete v rolích šejků sázejících své ropné zisky na úspěch velbloudů, kteří se pod vlivem tančících kostek blíží k finiši. Musíte se správně rozhodovat, který velbloud bude v cíli první a kdo jej nejspíš ani nezahlédne. Velbloudí dostihy na cesty jsou složeny prakticky jen z karet a jsou schovány v úhledném malém balení.