Tajná válka mezi templáři a asasíny už probíhá celá staletí. Ke knihám, komiksům a hrám z univerza Assassins Creed přichází nyní i film! Jak to s nimi je? Co za fajn cosplayery můžete znát? A kteří byli ti NEJ asasíni za celou dobu? Nová Pevnost je připravena vás seznámit se vším, co vás napadne.

ukazka-1Avšak tím filmové novinky nekončí. Těšit se můžete třeba také na informace o snímcích Příchozí, Velká čínská zeď či Noční zvířata. Těšíte se? Avšak proslýchá se, že milovníci klasického japonské anime slaví – Mijazaki se totiž vrací! Nepřipomíná vám to Jágrovou neustále končící kariéru?

Ze seriálů nová Pevnost přináší náhled do chystaných seriálů! Na televizní obrazovky se dostane legendární Duna nebo třeba Cizinec v cizí zemi.

Máte už nakoupeno na Vánoce? Pokud ještě ne, inspirujte se s Pevností, co udělá radost každému správnému geekovi! Triko, přívěšek, náušnice… výběr je veliký!

Co se vydává či chystá v literatuře? Další kniha z univerza Sila s názvem Prach, nový román SPAD od Františka Kotlety. Pevnost si pro vás taky připravila rozhovor s Kevinem Kostnerem, autorem Cechu objevitelů.

ukazka-2Velkým tématem lednové Pevnosti je Mycelium od Vilmy Kadlečkové. Těšit se můžete nejenom na článek o její sci-fi sáze, ale také na rozhovor s autorkou.

V samém středu se opět může čtenář užít dvou zajímavých povídek. Tentokrát se do nich pustila Lucie Lukačovičová, která napsala povídku Strašáci a William King s povídkou Čarodějův ostrov.

Jste pisálek, který by však potřeboval poradit, jak na to? Přečtěte si příspěvek Jana Kotouče a Pavla Renčina a omrkněte ověřené rady a tipy od profíků.

O komiksovou část se v lednové Pevnosti postaral Boris Hokr a v herní části se můžete těšit na proslov herní hlídky, který zaznamenal důležitý mezník v historii – odklon od DLC. Co si o tom myslíte vy?

ukazka-3

Herní část však pouze tímto nekončí, Pevnost vám přináší novinky ze světa Minecraftu nebo třeba TitanFall či Dishonored 2. Velký kus si opět vzaly na starost deskovky, konkrétně se dočtete dojmy na Carcassonne: Star Wars nebo třeba Rone.

Na závěr lednové Pevnosti se můžete opět těšit na trochu té historie a záhad. Jak to bylo na dvoře Rudolfa II.? Míla Linc se podíval historii na zoubek! A kdo to byl nergal? Lucie Lukačovičová je připravena vám vše osvětlit.

ukazka-4Rok se s rokem sešel, a tak se můžete na konci Pevnosti podívat, jaké skvělé knižní přílohy se na vás v následujících měsících chystají. A že se je na co těšit, to si můžete být jistí!

Komentáře

komentářů

About The Author