loe3Ve druhém čtvrtletí roku 2017 se můžeme těšit na novou fantasy hru z české dílny Legends of Euthia. Jedná se o kompetitivní hru pro 2–4 hráče, jejichž cílem je ubránit a osvobodit Euthii od tří mocných draků. Každý z hráčů se chopí role udatného hrdiny, který putuje po mapě, bojuje, těží suroviny, nakupuje vybavení a vůbec se rpg stylem snaží vyhoupnout mezi smetánku (také se vám v tuto chvíli zastesklo po PC sérii Heroes of Might and Magic?). Mezi hráči také koluje token zla, který určuje, kdo z nich bude v daném kole hrát za padouchy.

V bojích se hází dvěma kostkami (za hrdinu i za nepřítele). Hrdinové se snaží zabít nepřítele různými schopnostmi a protihráč hrající za nepřítele se naopak snaží zabít hrdinu pomocí karet schopností nepřátel. V určité fázi hry dochází k útoku elementů a draků na kostel, který hrdinové musí ubránit, jinak pro ně hra končí neúspěchem.

Ve hře se můžeme těšit celkem na 4 hrdiny. Maeldur je mistr magie. Používá magické střely, silné ohnivé útoky, levitaci, neviditelnost a další kouzla. Keleia je bojovnice z divočiny, která útočí ze zálohy, vyhýbá se drtivým útokům a oslabuje nepřátele. Áel je bojovnice světla se silnými léčivými kouzly, která se ale nelekne ani divoké rvačky. Dral je barbar používající hrubou sílu ke zničení nepřátel. Pokud je zraněný, stává se krvelačným zabijákem.

Délka hry se pohybuje od 90 do 240 minut. Mezi její hlavní mechanismy patří pohyb po mapě a kontrola území, dále blafování či házení kostkami.

Hra bude financována přes Kickstarter.loe2

loe1