Nakladatelství FANTOM Print vydává bohatě ilustrovaný science fantasy román:

„JE POSLEDNÍ NADĚJÍ ŘÍŠE,

ŽE NENASTANE DOBA TEMNOTY…“

 

… ale dost možná přinese věk

zabíjení, násilí a krve!

Na město New York sedá prach. Dávno už není tepnou, jíž proudil život. Evropa je vzdáleným ostrovem, zahaleným kdesi v mlze, a jediné místo, s nímž se lze spojit, je Japonsko, pokud jste jedněmi z mála, kdo ještě dokážou ovládnout zpustlou Síť. kodex-color-maly_thumb

Na nebi i na zemi probíhá odvěká bitva, kterou se lidé naučili nazývat soubojem „dobra a zla“ a jež je ve skutečnosti sporem dvou protichůdných stran, které si nikterak nezadají v krutosti, pokud jde o boj za „jejich věc“.

Stěžejní inkarnací v této válce je Luz, dívka s bělostnými vlasy, opuštěná mužem, který představoval jediný záchytný bod v jejím životě a pro něhož roní krvavé slzy. Luz, nyní odkázaná jen na katanu, horečně pátrá po svém původu. Její osamocenou cestu komplikuje zhroucený stav světa…

Zbytky přeživších zoufale bojují o životní prostor jak sami se sebou, tak se silami, neúnavně se snášejícími z nebes. Nechtějí-li se lidé vydat napospas samotě, mají možnost připojit se buďto k pochybným gangům, nebo k náboženským komunitám, jimž se může říkat sekty.

Otázkou zůstává, zda na tomto rozvráceném místě jménem New York, zmítajícím se mezi silami „Nebeských“ a „Padlých“, ještě vůbec zůstalo místo pro Boha takového, jakého lidé hledají. Bude odpovědí na tuto otázku Luz, která volí cestu samoty a v jejíž krvi koluje pravda téměř stejně stará jako lidská civilizace?

Kodex Apokalypsy je příběh plný mystiky, nejistoty, iluzí a zápasů o holé přežití i bojů za staré pravdy a tajemství dávných sekt ve světě, který pomalu dodýchává a rozhodně již není tím, čím býval. Kniha navíc obsahuje unikátní ilustrace Luise a Romula Roya a spolu s klasickým vydáním vychází rovněž limitovaná sběratelská edice, jejíž součástí je i Luisem Royem vlastnoručně podepsaný grafický list!

Anotace:

V Moskvě řádí neznámý mor jako novodobý Herodes. Stejně jako kdysi v případě Mesiáše dojde i nyní k záchraně, avšak kdo bude novodobým spasitelem a proč je ho třeba?

Odpovědi by mohly být nalezeny za pár let poté, roku 2038, na druhé straně oceánu, ve zpustlých ulicích Manhattanu, kde nebezpečí číhá na nebi i na zemi.

Nastává Čas Prokletých. Luz, bělovlasá dívka s krvavými slzami, se bude zmítat mezi silami dobra a zla, jež se o ni přetahují ve světě, který se pomalu obrací v prach a kde není jisté, kdo je vlastně anděl a kdo démon.

Info o knize:

Autor: Luis & Romulo Royo, Jesús B. Vilches

Originální název: Codex Apocalypse

Formát: váz. s přebalem, 170×240 mm

Počet stran: 344

Cena: 549 Kč

Nakladatel: FANTOM Print (www.fantomprint.cz)

ISBN: 978-80-7398-362-8

O autorech:

Jesús B. Vilches

Rodák ze španělské Córdoby (*1976), známý také pod jménem Kloboučník. Začínal psaním poezie, flirtoval rovněž s dramatem, vystudoval historii. Jeho literární úsilí se po více než jednu dekádu soustředilo na budování světa Flor de Jade, epické fantasy pentalogie, jež se setkala s uznáním čtenářů i kritiky. Momentálně žije v Madridu, kde se profesně spojil s týmem ilustrátora Luise Roya, který mu nabídl napsání románu v rámci svého rozsáhlého science fantasy projektu Malefic Time.

Luis Royo

Narodil se v roce 1954 v Olalla, malé vesničce ve Španělsku. Vystudoval malířství a interiérový design. Věnoval se malbě, tvorbě komiksů, následně od roku 1983 ilustracím, v nichž dosáhl největšího úspěchu. V roce 1992 vyšla jeho první kniha, Women, následována publikacemi Malefic, Secrets a dalšími. Mimo to vydává rovněž série sběratelských karet, portfolií, plakátů a tarotových karet. Royo se širokým záběrem své tvorby stal doslova kulturním fenoménem. Dostalo se mu několika ocenění: Spectrum Silver Award (USA), Cartoomics (Itálie) a Pilgrim Prize (Rusko). Za úspěchem jeho díla stojí revoluční pojetí ilustrací, které boří tradiční hranice.

Romulo Royo

Rodák ze španělské Zaragozy (*1976). Začínal jako ilustrátor, od roku 2000 zahájil kariéru malíře na volné noze, jeho díla byla prezentována v muzeích, galeriích a na mezinárodních výstavách po celém světě. Romulo se stal autorem několika slavných sérií maleb, skulptur a instalací (Siamese, Metal-Skin). V roce 2009 se spolu s otcem Luisem pustil do tvorby univerza Malefic Time. Z tohoto multiprojektu vzešlo několik knih s malbami a ilustracemi, románů, skulptur, mangy, kalendářů i videí.

Ukázka z knihy:

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Komentáře

komentářů

About The Author