Co přináší prosincový průvodce fantastickými světy? Hlavní téma je jasné už na první pohled. Pevnosti vládne Star Wars: Rogue One! Kdo by se na tento trhák netěšil ze zarytých fandů? Hvězdné války jsou legenda, která v sobě nese nevyčerpatelnou studnici příběhů.

ukaz-str-1

Avšak Star Wars nejsou jediným filmem, který stojí za pozornost. V kinech se nyní promítá dlouho očekávaný Doctor Strange, Trollové, Inferno či Fantastická zvířata. Tomu se říká dobře načatá poslední čtvrtina roku, nemyslíte? Ale pouze tím rok 2016 ve filmovém průmyslu nekončí, těšit se můžeme v kinech také na nový Underworld, od kterého si fanoušci slibuji pěkný nářez. Tak uvidíme! A víte o tom, že na televizní obrazovky se probojoval The Exorcist? Pokud ne, tak se máte na co těšit. Návrat vymítání ve velkém stylu totiž přichází!

Koho však kromě filmů zajímá také knižní část Pevnosti, tak si může být jistý, že ani tentokrát nepřijde o pořádný nášup nových tipů na dobré čtivo. V knihkupectví se nyní můžete těšit třeba na Harryho Pottera a tajemnou komnatu v krásné ilustrované edici, Zakuti v oceli od Miroslava Žambocha nebo třeba Dunu od Franka Herberta.

ukaz-str-2

Ani tentokrát nechybí klasický povídkový střed Pevnosti. Na prosinec svým příspěvkem obohatil číslo Jan Urban s povídkou Taková normální mise, a Petr Bělohrad s povídkou A jeho plášť byl z ptačích per. Velkou část však zabírá překladová novinka, za kterou stojí mimo jiné i G. R. R. Martin. Není to nic jiného než povídková sbírka Darebáci. Kdo se na ni těšil stejně jako my?

ukaz-str-4

Zajímá vás, na jaké hry se podívali redaktoři tentokrát? Své názory shrnuli třeba o Master of Orion či Civilization VI. A ještě stihli informovat o tom, co se na nás během prosince v herním světě chystá.

Milovníci deskovek by měli nyní zpozornit, protože Pevnost dala 100 % hře Star Wars Rebelie i Krysí jména: Obrázky! Nevěříte? Přečtěte si názory v nové Pevnosti!

A co vás čeká v okénku historie a záhad? Dozvíte se (tematicky), jaký by to byl svět bez hvězdných válek a nějaké ty pikantnosti o Mordredovi z Artušových příběhů.

Pevnost uzavírá tzv. GEEKZÓNA! Ta si vzala za úkol informovat čtenáře podrobně o nové knihomolské tradici s názvem Humbook a všemi očekáváném Fénixconu, na kterém nebude chybět ani naše redakce. Proč? Protože slavnostně vyhlásíme výherce literární soutěž O Dračí řád. Těšíme se na vás!

RECENZE NA AUDIOKNIŽNÍ PŘÍLOHU:

Vilma Kadlečková – Mycelium: Jantarové oči (audiokniha)

myce-audio