Třetí Wolverine je inspirovaný komiksem Old Man Logan a režie tohoto snímku se ujme režisér předchozího filmu James Mangold. O názvu se dlouho spekulovalo a ve hře bylo několik variant jako Wolverine 3, Weapon X nebo Wolverine: Weapon X, ale nakonec se poslední dobrodružství Rosomáka jmenuje jednoduše Logan.

Hrdina, který byl známý jako Wolverine, již v tohle filmu nebude a dostaneme jen Logana. Je starší, jeho schopnosti již nejsou v plné síle a začíná zlobit i jeho regenerace, která není tak rychlá jako tomu bylo v minulosti. Na fotce, kde je jedna stránka scénáře zveřejněná režisérem, je zmíněno, že náš hrdina dost pije a polyká prášky proti bolesti.

gallery_main_logan_1

Děj by měl být zasazen do roku 2024 a čeká nás hodně temné období. Mutantů ubývá a jistá vládní organizace mění mutantí děti na stroje.

Oficiální synopse: V hlavní roli se vrací Hugh Jackman, režíruje James Mangold a společně se stárnoucím Wolverinem v něm uvidíme ještě jednou také starého Profesora X, v podání Patricka Stewarta.

Ale pojďme k traileru, který potvrzuje ponurou atmosféru, jeho scenérií je opuštěná poušť. Logan je nesvůj, má viditelné rány a svět je mu víceméně ukradený. Jeho pomoc ale potřebuje dívenka Laura (Sienna Novikov), která je Loganovi v jistém pohledu velmi podobná (dva adamantiové drápy!). Tíží ji stejné prokletí jako Logana. Ona by měla být experimentem číslo X-23. Kromě přístupného oficiálního traileru můžeted níže vidět drsnější verzi. Podle záběrů se můžeme těšit na pořádnou akci s Wolverinem, tedy vlastně Loganem v čele (nezaměnitelný Wolverinův skok s vytaženými drápy).

Hlavním padouchem bude Donald Pierce (Boyd Holbrook), šéf bezpečnosti společnosti Transigen, která dělá experimenty na mutantech. Útočná bezpečnostní jednotka Transigenu si říká Reavers, tahle partička řeší ty nejzásadnější mutantí problémy a je takovou loveckou až úklidovou četou.

gallery_main_logan_b

Hlavním šéfem Transigenu má být Zander Rice (Richard E. Grant). Jeho syn Dale Rice pracoval na původním projektu Weapon X, jehož výsledek byl Wolverine. Tím je tedy jasné, že se ve filmu neobjeví další známá postava z komiksu, Mr. Sinister, o kterém se spekulovalo dříve a dokonce to potvrdil i režisér X-Men: Apocalypse, Bryan Singer.

gallery_main_wolverine-3_2

Profesor X (Patrick Stewart) bude ve filmu nestabilní a bez síly, kterou v minulosti měl. S péčí o Profesora X bude Loganovi pomáhat s velkou pravděpodobností mutant Caliban (Stephen Merchant), kterého můžete vidět níže na fotce. Caliban dokáže vycítit ostatní mutanty a dokonce pracovat s jejich emocemi.

mutant

mutant2

V hlavní roli snímku je samozřejmě Hugh Jackman, dále Patrick Stewart (Charles Xavier / Professor X), Boyd Holbrook (Donald Pierce), Dafne Keen (Laura Kinney / X-23), Stephen Merchant (Caliban), Richard E. Grant (Dr. Zander Rice). Kameru má na svědomí John Mathieson a o hudbu se postará Cliff Martinez. Datum premiéry je stanoveno na 3. 3. 2017.

gallery_main_logan_

gallery_main_wolverine-3_

plakat

Zdroj: youtube.com / instagram.comcomicbookmovie.com / slashfilm.com