Studio Fox aktuálně řeší budoucnost svých komiksových filmů. Mimo X-Meny nebo Gambita (ten je i nadále odložený) přišla řeč také na Deadpoola, který letos uchvátil jak po kvalitativní stránce, tak i po té komerční. Není tedy divu, že se na nás chystá pokračování a nezůstane jen u jednoho.

Dvojka přišla nedávno o režiséra, jelikož režisér prvního filmu, Tim Miller, odešel z důvodu „creative differences“ (očividně měl tedy režisér o filmu jiné představy než studio a Ryan Reynolds, představitel hlavní role a také producent snímku). Krátce poté odešel i skladatel hudby k prvnímu filmu Junkie XL, který jednoduše „drží basu“ s Millerem. Aktuálně bylo oznámeno, že film natočí David Leitch, kaskadérský expert, který se svým kolegou Chadem Stahelskim natočil povedený snímek John Wick.

Co se týče třetího filmu, ten je samozřejmě dost daleko, již nyní ale studio oznámilo plány pro druhé pokračování Deadpoola. Ve filmu by se měl objevit i tým superhrdinů zvaný X-Force, kterým velí mutant Cable (ten se má objevit i ve zmíněném druhém filmu spolu se svojí přítelkyní Dominou). Potenciálními dalšími členy jsou Psylocke (objevila se v posledních X-Menech), Deathlok, Bishop, Caliban (objeví se v posledním Wolverinovi, tedy vlastně Loganovi), Cyclops nebo Hope Summers. Členů X-Force bylo samozřejmě více, ale všichni se určitě neobjeví, uvidíme koho studio nakonec vybere.

V minulosti bylo ohledně filmu X-Force zmíněno, že by se mohl inspirovat komiksem Cable and X-Force z roku 2013.

cable_and_x-force_vol_1_5_yu_variant

Zdroj: screenrant.com