Neuběhly ani dva týdny od pražského maratonu deskových her Deskohraní 2016 a již se chystá další zajímavá akce, tentokrát na půdě moravské metropole, s příznačným názvem Brnohraní 2016. Oproti Deskohraní, které probíhalo po celý poslední říjnový týden, se sice jedná o časově skromnější akci, ale minule Brnohraní ukázalo, že se rozhodně nenechá co do zábavy zahanbit. Letos nás opět uvítá Středisko volného času v Lužánkách v Brně a to o od pátku 18. listopadu do neděle 20. listopadu.

roneJako vždy se bude hrát po celé tři dny od rána do večera a kromě spousty her, turnajů a prodejních stánků nebudou chybět ani ostřílení hermani připraveni vysvětlit návštěvníkům sebesložitější mechanizmy všech nabízených her. Kousky, které návštěvníky zaujmou, si rovnou mohou zakoupit u stánků vydavatelství Albi, MindOK nebo REXhry. Kromě dobře známých her se představí také exotičtější počiny, mezi kterými jmenujme alespoň postapokalyptickou strategii z dílny českého autora Štěpána ŠtefaníkaRone; další postapo karetní hru tentokrát od Michala SuchánkaHope; nebo do třetice lehce abstraktní taktickou kombinaci šachů a GO s názvem Hypergrid.

Kompetitivní návštěvníky potěší turnaje ve hrách Settlers: Zrod impéria, Summoner Wars, Na prodej, Goblíci jedlíci, Krycí jména a v mnoha dalších. Přihlašování na turnaje probíhá do 16. 11. a pro úplnost uveďme, že je třeba zaslat email s předmětem ve formátu „Přihláška + název hry“ na adresu info@brnohrani.cz. Vstupné kolem 40,- Kč je spíše symbolické.

Ať už máte chuť vypnout a odreagovat se od každodenního stresu v okruhu přátel, rodiny a dalších dobře naladěných lidí, nebo si chcete zasoupeřit v oblíbené hře, Brnohraní určitě uspokojí všechny vaše tužby.

sumonhopeset