Podobně jako před měsícem Batman, oslavila před pár dny další postava DC univerza, Wonder Woman, své výročí. Amazonka není žádnou mladicí a oslavila už 75 let na komiksové scéně. Při té příležitosti odtajnil režisér snímku Justice League, Zack Snyder, novou fotku z filmu, na které je amazonka Wonder Woman, kterou hraje pohledná Gal Gadot.

ww

Princezna Diana je dcerou vládkyně nesmrtelného bojového národa Amazonek, Hippolyty. Amazonky se skrývají na skrytém ostrově Themyscira. Diana má kromě titulu Wonder Woman také skryté jméno Diana Prince. Mezi její zbraně, které ji dali bohové z Olympu, patří Laso pravdy, nezničitelné náramky, diadém nebo neviditelné letadlo. Jejím poslaním je šiřit lásku, mír a rovnoprávnost pohlaví.

Stručná historie této komiksové postavy  Jednoho dne jistý Max Gaines (komiksový vydavatel pro National Periodicals a All-American Publications) do své firmy obsadil jako výchovného poradce Williama Moultona Marstona, psychologa a vynálezce aparátu pro měření systolického krevního tlaku. Marstonovy životní zkušenosti, totiž že ženy jsou čestnější a daleko spolehlivější než muži, ho přivedly na nápad vytvořit superhrdinu, který nebude bojovat silou, ale láskou. A tak se Wonder Woman poprvé objevila v prosinci roku 1941 ve vydání All Star Comics #8, který nakreslil Harry G. Peter.

Vše nejlepší Diano!

Zdroj: en.wikipedia.org