Nacházíme se zpátky v Itálii, přesněji ve Florencii, kde vládne mocný vládce, který není člověk, ale upír! Raven s Williamem si užívají chvil, které spolu tráví, ale díky galerii Ufizi pronásleduje Raven pořád policie. Navíc není klid ani v podsvětí, kterému William pevnou rukou vládne a schyluje se k děsivému převratu. Nikdo není v bezpečí. Princ už neví, komu může věřit a kdo je zrádce. A kdo ví, jestli Raven a Williama tato těžká zkouška nerozdělí navždy.

„Chystá se velká zkouška jedné nadpřirozené lásky.“

Autorem knihy je Sylvain Reynard, avšak toto jméno je pouze pseudonymem. Spisovatel pochází z Kanady a můžete ho znát už z dřívějška díky úspěšné trilogii Gabrielovo Inferno, které se někdy proplétá i s naší nejnovější knihou Temným stínem a s již předchozím dílem Temná Raven. Autor se velmi zajímá o období baroka a jeho příběhy jsou často propleteny právě s Florencií. Zajímavé je, že spisovatelovu identitu vlastně nikdo pořádně nezná a dokonce se spekuluje o tom, že to není muž, ale jedná se o ženu.

temny-stinHlavními postavami jsou stejně jako v předešlém prvním díle Raven a William. Raven je obyčejný člověk s neobyčejným příběhem a William upír s velmi zvláštní minulostí. U Raven se mi líbí, že svět bere tak, jak je, ale zato William se mi někdy zdá jako snílek, i když si musí dát pozor, aby tuto něžnou stránku neukázal před svými druhy, kteří by to považovali za slabost. Ovšem v některých pasážích se mi zdá, že tím člověkem, který věří ve vše dobré, je právě Raven, která se tomu tak hrozně brání. Navíc se v Temném stínu odkrývá Ravenina i Williamova minulost, a tak si člověk dokáže hodně věcí dát dohromady. Například i to, proč má některá z postav takové náhledy na svět.

Další postava, která se nám začíná tak trochu vybarvovat, je upírka s velmi zvláštním jménem – Aoibhe. Je to dost velká intrikánka a v tomto díle bylo naznačeno, že chce nějakým způsobem svrhnout Prince z jeho trůnu. Ale jak to chce provést, to netušíme. Avšak víme, že nás může ještě hodně překvapit. Princ totiž vypadá, že jí věří a tak uvidíme, zda mu zasadí „kudlu do zad“.

Celkově se mi kniha velmi líbila, protože tento žánr mám ráda, a díky tomu se mi dílo četlo jedním dechem. Ale i já uznávám, že jsem tak trochu už ovlivněná těmi romantickými příběhy a tak si Raven, která je v knize popisovaná jako oplácaná žena s pochroumanou levou nohou již od narození, představuju jako typickou sex bombu, což právě ukazuje na to, jaký vliv na mě měly filmy jako třeba Twilight, protože si myslím, že to na člověku jistou stopu prostě zanechá.

Za důležité také považuji zmínit informaci, že v Temném stínu je příběh v některých částech nabitý sexem i násilím, a tak se určitě nehodí pro mladší věkové kategorie. Ale k tomuto příběhu to jaksi patří, hlavně je to autorova silná stránka, protože pokud jste četli aspoň jednu knihu z Gabrielova Inferna, tak už si umíte udělat představu, jak to v jeho příbězích vypadá. Každopádně já se upřímně nemůžu dočkat dalšího dílu!

Autor: Sylvain Reynard
Vydal: XYZ, 2016
Počet stran: 328
ISBN:  978-80-7505-397-8
EAN: 9788075053978

Komentáře

komentářů

About The Author

Věčný student s vášní pro horory, fantasy a krotitelka divokých šelem ...