První Světová válka Z byla hit, který v kinech vydělal celosvětově 540 milionů dolarů. Jak ale dobře víme, během postprodukce se objevilo pár docela významných problémů. Některé z nich byly tak velké, že byla nakonec natočena třetí část filmu zcela znovu. Po úspěchu původního snímku bylo odklepnuto pokračování a spolu s tím oznámen i režisér snímku. Tím měl být Juan Antonio Bayona, který natočil děsivý horor Sirotčinec nebo katastrofický film Nic nás nerozdělí. Jenže Bayona dal přednost sequelu Jurského světa a tak se znovu hledal režisér.

brad-pitt-chce-aby-svetovou-valku-z-2-reziroval-david-fincher

Jedním z producentů pokračování je i Brad Pitt, který byl hlavní hvězdou v prvním snímku. Pitt se proto rozhodl kontaktovat starého známého, Davida Finchera. S tím již nekolikrát spolupracoval, konkrétně na snímcích Sedm, Klub rváčů nebo Podivuhodný případ Benjamina Buttona. To vše jsou bez debat velmi povedené filmy a spolupráce těchto dvou má velkou šanci znovu dopadnout na výbornou. Je otázkou, jestli sám Fincher stojí o režírování nákladného blockbusteru, kterým se léta vyhýbá. V rozhodování jistě bude hrát roli právě Pitt. Doufejme, že jednání dopadnou dobře a tahle dvojice nám v kinech ukáže trochu jinou zombie apokalypsu než na jakou jsme zvyklí.

Natáčení pokračování Světové války Z by mělo začít na začátku příštího roku. Pitt by se měl vrátit nejen v roli producenta, ale také jako hvězda v hlavní roli. Původně oznámené datum premiéry (8. června 2017) se s velkou pravděpodobností bude posouvat. O dalších novinkách Vás budeme informovat.

Zdroj: variety.com