Již 12. ledna příští roku do našich kin dorazí originální sci-fi snímek, Pasažéři. Režie se ujal Morten Tyldum, který před dvěma lety získal nominaci na Oscara za film Kód Enigmy. Scénář k Pasažérům napsal Jon Spaithse a v hlavních rolích se objeví Chris Pratt a Jennifer Lawrence.

Trailer začíná pozvolna, seznamuje nás s hrdiny, postupně ale graduje a končí záběrem na obrovskou vesmírnou loď, na které budou Pratt a Lawrence trávit filmový čas. Na videu zaujme vizuální stránka, hrátky s gravitací, blížící se Slunce nebo proplouvání vodou při stavu beztíže.

[embedvideo id=”7BWWWQzTpNU” website=”youtube”]

image

Oficiální synopse: Příběh Pasažérů se odehrává v hlubokém vesmíru, kterým prolétá obrovská loď Avalon. Ta je na 120 let trvající cestě na planetu Homestead 2. Na palubě má 5 258 pasažérů v kryospánku. Komora Jamese Prestona (Chris Pratt) z ničeho nic vypoví službu a předčasně se otevře. Preston brzy zjišťuje, že se jeho kryokomora otevřela o 90 let dříve. James se nejdřív snaží zabavit, ale cítí se osaměle a navíc nemá přístup k mnoha funkcím lodi, protože měl jen lacinou letenku. Snaží se přátelit alespoň s androidím barmanem (Michael Sheen), a protože je mechanik, hraje si s technikou.

Přes veškerou svou snahu však má neskutečně prázdný život. To se změní, když se asi po roce probouzí další pasažérka, Aurora (Jennifer Lawrence). Oba se nejprve snaží najít způsob, jak se uložit opět do kryospánku, pomalu se ale začínají smiřovat se svým osudem a romanticky se sbližovat. Postupně se ukazuje, že závada kryokomor byl jen začátek a oba dva se na porouchané lodi budou muset hodně ohánět, pokud mají zachránit sebe a životy více než pěti tisíc spících pasažérů.

Zdroj: youtube.com