Riot, firma stojící za jednou z nejoblíbenějších online moba her současnosti League of Legends, kterou každý měsíc hraje na 67 milionů lidí, vydává kooperativní deskovku s názvem Mechs vs Minions.

mvm-iV této hře pro 2–4 hráče se ujmete jednoho ze čtyř hrdinů známých z LoL: Corkiho, Tristany, Heimerdingera a Ziggse. Ti musejí spojit své síly, usednout do kokpitu nově sestrojených mechů a postavit se armádě zlotřilých poskoků. Každá mise je zcela unikátní díky příběhu, měnitelným mapám a programovatelným příkazovým řádkům.

A právě poslední jmenované – tedy využívání příkazových řádků pro veškerý pohyb, útok a další akce – bude klíčovým mechanizmem celé hry. Jednoduše budete vykládat karty na šest předem připravených boxíků a váš hrdina bude na základě sekvence po sobě jdoucích karet jednat. Nejprve provede akci na kartě položené na prvním poli, pak druhém a tak to jde dál, až se dostanete na konec příkazového řádku. Použité karty se dělí na čtyři druhy, a když jednou vložíte kartu určitého druhu na příkazový řádek, můžete ji změnit již pouze dvakrát a to pomocí karty stejného druhu. Možná to zní trochu složitě, takže se bude hodit výukové video.

Hra Mechs vs Minions zatím bohužel není dostupná v češtině, nicméně česká pravidla si můžete stáhnout zde. Hra se začala prodávat 13. října a zakoupit si ji můžete za 75 euro (cca 2 000,- Kč) na této stránce.

Úvodní video

[embedvideo id=”https://www.youtube.com/watch?v=hr2vgmO1_og” website=”youtube”]

Návod

[embedvideo id=”https://www.youtube.com/watch?v=wpTLGIe8iEY” website=”youtube”]