Oblíbenou crowdfundingovou stránku Kickstarter jsme nějakou dobu jen tiše pozorovali, nyní se však vylouply projekty, o které se s vámi chceme podělit. Minule jsme vám přinesli informaci o budoucí figurkové pecce Siege of Citadel ze světa Mutant Chronicles.

hon-iNyní na Kickstarteru finišuje další hra, která původní cílovou částku (10 000 EUR) také párkrát „přešvihla“ – taktická karetní hra pro dva hráče ze světa Heroes of Normandie, který je zasazen do období druhé světové války, inspirovaný hollywoodskými trháky a mezi jeho typické rysy patří odlehčená atmosféra. Tato hra prozatím vybrala přes 120 000 EUR, takže nadšení hráčské komunity je na slušné úrovni. Spíše než finance jsou ale na hře zajímaví její tvůrci a vydavatelství. Designérsky za hrou stojí tvůrčí duo Pascal Bernard a Patrick Receveur, dva nadšenci do druhé světové války, což slibuje zážitek ve stylu deskoherní verze dobývání pláže Omaha (operace Overlord, která je i ústředním motivem hry). Vydavatelství Devil Pig Games svoje hry rádo spouští právě na Kickstarteru, kromě her ze světa Heroes of Normandie pracují na dokončení další úspěšné kickstarterové záležitosti – šíleném Kharnage.

hon-iiVzhledem k zasazení hry do tématu operace Overlord můžeme očekávat dvě strany konfliktu – nacistické Německo a americkou armádu. Hra obsahuje několik scénářů, které pokrývají jednotlivé bitvy v rámci normandské ofenzívy. Po výběru scénáře zbývá ještě rozdělit strany, nachystat herní mapu, karty a jednotky a pak už se jen pustit do partie. V závislosti na scénáři mají hráči 3–5 akcí za kolo, které musí optimálně využívat, aby napáchali co nejvíce škod v řadách soupeře, vykládali jednotky, získávali další karty, aktivovali jednotky na bitevním poli a další. Po akcích přicházejí ke slovu kostky a tím pádem i řádná porce náhody.

I přes důraz na historické reálie hra nabízí líbivou a mírně odlehčenou grafiku karet, žetonů a dalších herních komponent. Výhodou hry je délka partie, i přes propracovanost se dá odehrát za půl až tři čtvrtě hodinky, bude se tedy hodit buď na proložení herního večera nebo na sérii partií a tím pádem odehrání více scénářů za večer.

hon-iiiKickstarterová kampaň končí s dnešní půlnocí, pokud však nestihnete přispět, nezoufejte. Devil Pig Games totiž s velkou pravděpodobností, podobně jako u předchozích her, nabídnou možnost pozdního příspěvku, který umožní hru získat ve stejný čas jako ti, co v kampani přispěli.