Nakladatelství Epocha přináší na podzimní trh další ze svých fantastických titulů. Akční sci-fi Epos o panáčkovi vychází v čtenáři oblíbené edici Pevnost jako její 102. svazek. Strhující příběh plný akce a napětí, humoru a nadsázky napsal mladý talentovaný spisovatel Jaroslav Beznoska.

eposTitul knihy je parafrází na slavný text o sumerském králi Gilgamešovi. I v tomto moderním eposu naleznete hrdinu, který touží po moci a nesmrtelnosti. Kromě toho tu najdete i druhého reka, jenž se takovému osudu snaží za každou cenu vyhnout. Všechno ale začíná mnohem civilněji, trochu jako detektivka. Robert Erben vyráží na rande, které se nepovede. Nejenže mu nepřijde doprovod, ale v restauraci, ve které se úspěšně opíjí během svého marného čekání, se objeví vrazi. Ráno se probouzí v policejní cele s kocovinou, morální i tou skutečnou. A dostává za úkol případ vyřešit, zjistit, kdo si najal vrahy, a dopadnout toho, kdo je odrovnal. Najímá si ho jeho nejlepší přítel David Vágner, novodobý Gilgameš, ředitel tajné služby městského státu, v jehož ulicích se celý děj odehrává.

„Příběh jsem začal skládat dohromady v době, kdy jsem se oddával studiu literatury a historie. Byl jsem vystaven neustálému vlivu starých klasických příběhů i moderních vypravěčských postupů. Jejich spojením jsem se rozhodl vytvořit moderní epos,“ objasňuje svoji prvotní inspiraci autor Jaroslav Beznoska a s úsměvem dodává: „I když si samozřejmě uvědomuji, že se ve skutečnosti jedná o román.“

Čtenáři se na 392 stranách knihy přesunou do uzavřeného světa metropole jedenadvacátého století, do moderní obdoby legendárního Uruku. Město je to stejně nepravděpodobné jako skutečné. A takoví jsou i lidé, kteří v něm žijí. „Přečetl jsem bezpočet slavných i polozapomenutých knih a u každé jsem se alespoň na chvíli začal nudit. U Eposu o panáčkovi jsem se rozhodl, že se to nestane. Proto jsem vytvořil unikátní svět a postavy. Stvořil jsem nový a originální příběh, přestože byl inspirován příběhy starými jako lidstvo samo. Vytvořil jsem dva hlavní hrdiny, respektive vypravěče. Celý děj jsem zhustil do necelých čtyřiadvaceti hodin, aby si hrdinové a spolu s nimi ani čtenáři nestačili vydechnout. Do toho detektivní zápletka, trocha mystiky, spousta akce a napětí, humor a samozřejmě nadsázka, protože příběhům, které se berou příliš vážně, mám tendenci nedůvěřovat,“ popisuje vznik románu jeho autor Jaroslav Beznoska.

Román Epos o panáčkovi je k dostání na pultech knihkupectví od 25. října 2016. Čtenáři si ho ale mohou pořídit i na knižních e-shopech, nebo s 25% slevou přímo na stránkách Nakladatelství Epocha http://www.epocha.cz/detailknihy.php?id=760.

Další informace o autorovi a knize naleznete na webu www.jaroslavbeznoska.cz.

Podrobnosti o edici Pevnost naleznete na http://www.epocha.cz/edicniplan.php?rubrika=14

Recenze na MFantasy.Cz:

Z počátku jsem byla z děje a postav docela zmatená, což mě nutilo pokračovat ve čtení. Ale pak přišla očekávaná hlavní část, kdy se dostaly do popředí přestřelky a bitky, které se střídaly s intrikami a plány na převzetí města. A já se konečně dočkala toho, co jsem celou dobu chtěla! – Maggie, MFantasy.Cz

Ukázky z románu naleznete na:

https://issuu.com/epocha/docs/ukazka_eposopanackovi2

https://issuu.com/epocha/docs/ukazka_eposopanackovi1

Info o knize:

Autor: Jaroslav Beznoska / Obálka: Žaneta Kortusová / Formát: paperback, 155×180 mm / Počet stran: 392 / Cena: 265 Kč / Nakladatel: Nakladatelství Epocha (www.epocha.cz) / Edice: Edice Pevnost (102. svazek) / ISBN: 978-80-7557-029-1

O edici Pevnost:

V edici Pevnost vychází romány a sbírky povídek renomovaných českých autorů i vycházejících hvězd. Pevné místo tu zaujímají klasikové české fantastiky Josef Pecinovský či Zdeněk Žemlička, prostor je ale věnován i nejmladší generaci – Tereze Matouškové či Přemyslu Krejčíkovi. Nabídka edice je rozmanitá; vybere si milovník akčních thrillerů, historické fantasy, dystopií či příběhů, z nichž běhá mráz po zádech. Z novinek roku 2016 doporučujeme fantasy román Terezy Matouškové Děti vánice, sci-fi thriller Josefa Pecinovského Areston, sbírku sci-fi povídek Přemysla Krejčíka Kybersex a sborník hororových a sci-fi příběhů Pavla Fritze Archa zrůd. Více informací naleznete na http://www.epocha.cz/vydaneknihy.php?rubrika=14 či http://www.facebook.com/fantastickaepocha.

O Nakladatelství Epocha:

Nakladatelství Epocha se zaměřuje především na literaturu faktu a historii, velký prostor je však věnován i fantastice. V historicky laděných edicích dominují Polozapomenuté války, Magnetka a Traumata války, v literatuře faktu pak Victima, odborné tituly přináší edice Erudica. V oblasti fantastiky dominují zejména bestsellerový spisovatel František Kotleta (Bratrstvo krve, Lovci, Velké problémy v Malém Vietnamu…), série akční urban fantasy Kladivo na čaroděje či cykly romanticko-erotických dark fantasy Anita Blakeová a Merry Gentryová Laurell K. Hamiltonové. Záběr je však mnohem širší. Více informací se dozvíte na www.epocha.cz či http://www.facebook.com/nakladatelstvi.epocha. Většina produkce Nakladatelství Epocha je dostupná rovněž ve formě e-knih.