Postapokalyptický thriller o nadprůměrně inteligentní kanibalistické dívce vychází v rámci akce Velký knižní čtvrtek 13. října.

carey_vsemi-dary-obdarovana_obalka-promo

Přeložila Lucie Horáková
412 str., váz., 349 Kč
ISBN 978-80-7491-783-7
Vychází v rámci Velkého
knižního čtvrtka 13. října 2016

O autorovi

copyright-charlie-hopkinson_volne

M. R. Carey (nar. 1959) je pseudonym britského spisovatele a scenáristy, který má na kontě už několik úspěšných titulů. Podílí se mimo jiné na slavné komiksové sérii Lucifer, která vypráví příběhy oblíbené postavy z komiksu Sandman Neila Gaimana, a jako komiks adaptoval i Gaimanovo Nikdykde. Kromě spolupráce s komiksovým vydavatelstvím DC Comics také píše scénáře pro televizi a celovečerní filmy.

Anotace

Schovejte si svá tajemství tam, kde je příšery nenajdou Desetiletá Melanie žije spolu s dalšími dětmi na vojenské základně, kde se pod přísným dohledem vzdělává. Nadprůměrně inteligentní dívka miluje staré řecké báje a její spřízněnou duší je učitelka, slečna Justineauová. Zato seržanta Parkse, který děti hlídá jako dráb, Melanie nesnáší. Stejně jako doktorku Caldwellovou. Ale bez nich to nejspíš nejde, když je základna obklopená zpustošenou krajinou, v níž stejně jako ve zbytku země vládnou hladovci — kanibalská monstra, která při honu za lidským masem nic nezastaví. Když je základna napadena, podaří se Melanii, slečně Justineauové, seržantu Parksovi, doktorce Caldwellové a vojínu Gallagherovi utéct. Společně se vydávají na cestu do Majáku, posledního místa v Británii, které se podařilo od nákazy uchránit. Jenže budou Melanii v Majáku chtít, když ji v blízkosti lidí popadá zoufalý hlad, jaký ještě nezažila?

Ohlasy

Propracované postavy, skvěle zakomponované vědecké poznatky, spousta krve a nádherně vykreslený vztah mezi dospělou ženou a dítětem dělají z tohoto románu jedinečnou záležitost. – Daily Mail

Ne každému spisovateli se podaří vás donutit k tomu, abyste měli rádi geniální desetileté nemrtvé dítě. – The Guardian

Zapomeňte na romantické upíry, dneska je Young Adult literatura plná ponuré dystopické budoucnosti a problematických hrdinek. V tomto chytrém (i když brutálním) románu budete Melanii držet palce, přestože předznamenává zánik lidstva. A sakra. – Star Magazine Review

Komentáře

komentářů