unseen1 Takové zlo jste ještě neviděli! Česká distribuční společnost Blackfire, která zásobuje domácí trh hrami z cyklu Arkham Horror, jež jsou inspirovány knihami H. P. Lovecrafta, oznámila další novinku. Ke kooperativní hře Temné znamení, jež se u nás těší slušné oblibě, přibude po Branách Arkhamu druhé rozšíření v češtině Unseen Forces.

Co nás čeká? Největší novinkou je možnost získat požehnání či prokletí ve formě bílé nebo černé kostky, která vám pak může pomoci při vyšetřování či je naopak zkomplikovat. Požehnání ani prokletí se nestackují – pokud získáte další požehnání, vezmete si místo něj stopu či třeba vzácný předmět, pokud prokletí, putování vašeho vyšetřovatele nepříliš radostným způsobem okamžitě končí…

unseen6Inovace se dočkal také samotný vstup do muzea, kde jsou nyní k dispozici čtyři nové karty. Hráč, který se necítí na dobrodružství, má tak řadu jiných variant, jak strávit svůj tah. Dejte si ale pozor – některé nové mýty vám mohou tyto karty zablokovat!

Novinek bude samozřejmě mnohem více. Týmu vyšetřovatelů přibude řada posil, například vůdce expedice Leo Anderson, jehož trofeje z dobrodružství mají vždy o jedna větší hodnotu. Ve hře se objeví také „noví“ Prastaří, monstra, karty dobrodružství, mýty či Jiné světy.

unseen4Rozšíření má velký potenciál zaujmout majitele zmíněných Bran Arkhamu. V originále vyšlo totiž ještě před nimi, takže Brány obsahují některé prvky (například zmíněné požehnání a prokletí), které nebyly bez Unseen Forces použitelné.

Na novinku si budeme muset počkat do jara 2017.