Již za necelý měsíc vypukne 16. ročník mezinárodního festivalu deskových her Deskohraní. Čeká nás týden plný deskových a karetních her, předváděček, turnajů, volného hraní a jiných atrakcí. Je určen všem hravým lidem z celého světa, malým i velkým, expertům i amatérům. Deskohraní 2016 se uskuteční od soboty 22. 10. 2016 do neděle 30. 10. 2016 v Praze v Tyršově domě a v blízkém gymnáziu Jana Nerudy.

obr-2Po celou dobu festivalu si v Ludotéce můžete prohlížet hry, učit se je a především je hrát. S výběrem té správné hry a učením pravidel vám navíc pomůžou odborníci. Ludotéka nabídne více než dvanáct stovek různých herních titulů, jejichž kompletní seznam naleznete zde. Denní vstupné do Ludotéky je ve výši 30,- Kč (děti), 50,- Kč (snížené vstupné) a 70,- Kč (dospělí) o víkendu, přičemž návštěva v týdnu vás nebude stát vůbec nic.

Z turnajů jmenujme třeba 14. mistrovství republiky v Carcassonne, 9. mistrovství v Agricole, dále Dominion Tour, Go, Zatre, Alhambra, Puerto Rico, 6 bereMachi KoroDixit, Osadníci z Katanu, či Summoner Wars. Zápisné na jednotlivé turnaje se liší, ale pohybuje se kolem sto korun. Zároveň je moudré si své místo u stolu rezervovat předem prostřednictvím přihlášky. Veškeré turnaje i s jejich časy jsou uvedeny například zde.

obr3Kromě volného hraní v Ludotéce a mnoha turnajů bude pro návštěvníky připravená pořádná porce přednášek, seminářů, rychlokurzů, prezentací nových her či turnaje určené těm nejmenším.

Mezi vystavovateli a zároveň sponzory nechybí velká česká vydavatelství jako Albi, MindOK, či REXhry, která zajistí, že si domů odnesete kromě skvělého zážitku také nějaký ten nový herní úlovek. Hlavním organizátorem je sdružení Duha. Nezbývá, než netrpělivě očekávat konec října s festivalem Deskohraní 2016!