Filmovou sérii Resident Evil nejspíše znáte i pokud nejste příznivci žánru. I když se nejedná o bůhvíjak precizně udělané snímky, určitou úroveň kvality mají a v rámci žánru jistě uspokojí, celkově jsou ale spíše průměrné. Začátkem příštího roku ale tato série skončí. Čeká nás totiž, jak již název filmu napovídá, „Poslední kapitola“.

Hlavní hrdinka Alice se vrací a i nadále pokračuje v boji proti společnosti Umbrella. Poslední díl série nás zavede na samotný počátek, do výzkumného centra Umbrelly, kde to všechno před lety začalo. V hereckém se obsazení se objeví Milla Jovovich, Li Bingbing, Iain Glen, Ali Larter, Shawn Roberts, Ruby Rose, Eoin Macken nebo Rola.

První upoutávka je ale precizní kus dobře odvedené trailerové práce, až se člověku nechce věřit, že sleduje upoutávku k dalšímu průměrnému filmu ze série Resident Evil. Ukázka prostě hodně vnadí a láká, k čemuž jí dopomáhá dobrý střih a parádní hudební doprovod. Tah s Paradise City se velmi povedl. Režie se ujal znovu Paul W.S. Anderson a film v našich kinech uvidíme 26. ledna 2017.

Zdroj: youtube.com

About The Author