PÁTREJTE PO SVÝCH NADLIDSKÝCH VLASTNOSTECH, PROTOŽE NOVÁ PEVNOST JE TADY!
A chystá se chválit vše krásně podivné a nezvykle výjimečné.

 

titulka_pevnost_10-2016

Sirotčinec slečny Peregrinové znáte zajisté všichni z knih (, ale nyní nám Tim Burton přináší úchvatně poetický film s Evou Greenovou, od kterého očekáváme parádní podívanou s mírně hororovým šmrncem.

 

pevnost-ukaz-str-1

Kdo si nepotrpí na internátní cepování, může se ale třeba svobodně rozeběhnout s Robertem Langdonem směrem do Inferna. Anebo se chcete seznámit s půvabnou Cizinkou, která plete hlavu skotským Highlands v 18. století?

 

pevnost-ukaz-str-2

Míla Linc se mimochodem rozepsal o skotských klanových válkách. Případně vás lákají tajemství londýnské Noční strany? A co na to Harry Potter a Prokleté dítě? Či Prastarý meč? Festival Humbook? Nebo náš MATRACMAN? Nahá kráska Druuna? A co s tím vším má dočinění svržený egyptský bůh SutechA to zdaleka není všechno! Nová Pevnost už je na stáncích a magií a zázraky to v ní jen kolotá!

 

Nevěříte? Stačí se začíst.

 

Pokud vás navíc zajímá vědeckofantastický a hororový žánr, tak si nenechte ujít přílohu časopisu Pevnost, kterou je Archa zrůd od Pavla Fritze.

archazrud1

Archa zrůd mě po delší době vrátila opět k sci-fi. Uplynulo opravdu hodně času, kdy jsem naposledy přečetla něco z vědeckofantastického žánru. Každopádně již po první povídce jsem se naprosto ponořila do čtení a nemohla se od sborníku odtrhnout. Každý z příběhů je totiž originální a nejen že se zde prolínají prvky hororu, ale autor nám také nabízí velikou škálu míst, kde se děj právě odehrává. Počínaje vzdálenými planetami až po klášter, který je sužovaný zlou bestií.“
Alena Glauderová, MFantasy.cz