Jenny a její přátelé se vydávají do světa stínů, aby našli své ztracené kamarády. Ale svět stínů má zajímavou tvář, protože je to zábavní park, avšak mnohem temnější a s více nástrahami. A přijít zde o krk není tak těžké. I zde musí vyplnit pár úkolů a vyřešit hádanky, aby se Jenny s přáteli dostali blíže k lidem, které milují. Je to trnitá cesta a Julian, stínový princ a ledový muž, je nechce nechat odejít, ale je to opravdu Julian, kdo je zde mezi mnohými ten největší problém?

„Brána do pekel se otevírá a smrtelná hra končí…“

infernoZe všech postav se mi nejvíc líbil právě Julian, protože ukázal, kolik v sobě skrývá tváří. Jednou byl dobrý, milý a něžný a pak se za pár sekund promění na tvrdého a krutého prince stínů. Jeho změny se mi zamlouvaly a navíc svým chováním přiměl i ostatní, aby se změnili, což jim jen prospělo, protože objevili své slabé stránky, dokázali s nimi bojovat a na některé věci změnili názor, i když se jim to zdálo dříve špatné.

V zábavním parku se setkáme i s osobami, které byly zmíněny již v předchozích dílech, jako je třeba dědeček Jenny, který ji zachránil před Stínovými muži, když otevřela bránu do jiného světa a teď je začarovaný v hračce kouzelníka. Nebo také se dvěma lumpy, kteří jsou zakletí v hracím automatu a jsou to přesně ti, kteří v předchozím díle Jenny ukradli hru.

Zakázanou hru: Inferno napsala L. J. Smith, autorka známé série Upíří deníky. Smith se narodila v USA na Floridě a než se začala živit jako spisovatelka, tak byla učitelkou. Obrovská příležitost se jí naskytla, když začala pracovat pro Alloy Entertainment, kde zaslala ukázku svých Upířích deníků a ty se tak uchytily, že jsou známé po celém světě a byly přeloženy do více než pětatřiceti jazyků.

Inferno se mi moc líbilo, jen je škoda, že už se jedná o zavěrečný díl trilogie. Hlavně mě překvapil konec. Myslela jsem si, že to skončí takovým tím klišé typu „ona byla dlouho s přítelem, pak se objevil stínový princ, Jenny se bránila a následně happy end, kdy stínový muž a hlavní hrdinka jsou spolu.“ Ale tady ne! Zde to končí naprosto jinak, což mě trochu zarazilo i trošku zamrzelo, ale na druhou stranu to není jako většina lovestory.

Musím se taky přiznat, že pokud si díly nepřečtete v krátkém časovém úseku po sobě, tak máte tendenci se v nich ztrácet a hlavně první čtvrtinu si vlastně dáváte v hlavě dohromady, kdo je kdo, takže by nebylo špatné, kdyby na konci knihy byl nějaký rejstřík postav. Ale je pravda, že se mi po stínovém muži bude stýskat, o tom žádná, až skoro lituju, že Zakázaná hra nemá tolik dílů jako Upíří deníky.

Vydal: Fragment; 2016
Autor: L. J. Smith
ISBN: 978-80-253-2508-7
Překlad: 224
Počet stran: Zdík Dušek

Komentáře

komentářů

About The Author

Věčný student s vášní pro horory, fantasy a krotitelka divokých šelem ...