Vydavatelství Fox in the Box vtrhlo na českou deskoherní scénu jako velká voda a po zatím, dle všech indicií, úspěšné premiéře hry Neanderthal chystá jeho zakladatel David Hanáček další pecku. I tentokrát sáhl do dílny osvědčeného tvůrce Phila Eklunda a výsledkem je lokalizace hry Pax Renaissance.

pax1Pax Renaissance je hra pro 2–4 hráče, kteří se ocitnou v rolích zazobaných bankéřů v období renesance. Jak známo, renesanční lidé prosluli širokým spektrem aktivit a kratochvílí, v rámci boje o moc budete tedy obchodovat, válčit, organizovat tajná spiknutí lóží a druhou rukou odsuzovat kacíře k upálení. A pokud se hodně rozjedete, možná vyvoláte i svatou válku!

Každé kolo máte k dispozici dvě akce. Za ty můžete kupovat karty na trhu, prodávat je nebo je vykládat. Také můžete pomoci ekonomice stabilizací obchodních cest. Na rozdíl od Neanderthalu je zde prvek náhody minimální až nulový, nemusíte se tedy trápit nad nevděčnými kostkami, ale raději důvěřujte své strategii. V redakci se těšíme i na možnost dotáhnout partii do vítězného konce čtyřmi různými způsoby, což by mělo mít pozitivní dopad na neopakovatelnost a tedy i znovuhratelnost jednotlivých partií.

pax4Součástí hry bude 120 karet s tematickými texty, 40 dřevěných kostek v barvách hráčů, 63 různých figur v barvách převládajícího náboženského vlivu a 40 plastových disků znázorňující florény, tedy peníze. Fox in the Box chce také navázat na vysokou úroveň péče, které svým hrám věnuje. Hráči tedy mohou počítat s podporou ve formě videonávodu v češtině (ten se u obtížné prvotiny Neanderthal velmi hodil).

Hra bude k dispozici během 1. čtvrtletí roku 2017, ale již teď si ji můžete zarezervovat se slevou na webu Fox in the Box.paxrenaissance-i