I Black Panther se podíval na Comic-Con a během této události došlo na oficiální oznámení hlavních hereckých es, které se ve filmu objeví. Na pódium je uvedl režisér snímku Ryan Coogler spolu s šéfem Marvel Studios Kevinem Feigem a představitelem Black Panthera, Chadwickem Bosemanem.

Hlavní padouchem by měl být jistý Erik Killmonger/N’Ja­daka, kterého si zahraje Michael B. Jordan. N’Jadaka je rodák z Wakandy. Při napadení Wakandy Ulysses Klawem a jeho žoldáky zemřel N’Jadakův a následně byla vyhoštěna jeho rodina. Tím začala jeho nenávist k Black Pantherovi, kterému se snaží pomstít za smrt svého otce. Uvidíme, co z tohoto tématu se objeví ve filmu. Na straně Black Panthera bude stát jeho osobní stráž, která si říká Dora Milaje. Vůdkyní tohoto uskupení je Okoye, kterou bude hrát Danai Gurira. Druhou členkou je jistá Nakia a tu bude hrát Oscarem oceněná Lupita Nyong’o. O ostatních členech zatím není bližší info.

Šéf Marvel Studios Kevin Feige v minulosti uvedl, že až 90 % obsazení filmu budou tvořit herci černé pleti. Doplnit by je mohla dvojice agent CIA Everett K. Ross (Martin Freeman) a Ulysses Klaw (Andy Serkis), který by také mohl malinko potrápit našeho hrdinu.

V jednom rozhovoru se rozpovídala Lupita Nyong’o„Příběh Black Panthera bude – mohu to vlastně prozradit? – Vláda Black Panthera bude ohrožena dvěma nepřáteli, kteří se spojí proti němu. Panther se dočká pomoci od CIA a Dora Milaje, aby se je spolu pokusili porazit.“

CoF-F-XUIAAZyf0

Zmíněnou pomocí od CIA by mohl být Everett K. Ross, ale je také možné, že se na scéně jako výpomoc ukáže Winter Soldier. Oficiálně o tom sice nepadla zmínka, ale jak víme z konce Občanské války, Winter Soldier se nachází právě ve Wakandě.

Scénář k filmu píše Ryan Coogler společně s Joem Robertem Colem. Datum české premiéry je stanoveno na 15. 2. 2018.

Zdroj: youtube.commarvel.wikia.com

Komentáře

komentářů

About The Author