bfcmon2Společnost ADC Blackfire, která v Česku vydává lokalizované deskové a karetní hry, oznámila spolupráci s prestižní americkou společností CoolMiniOrNot. Ta se zabývá vytvářením deskových her, ale také figurek a miniatur pro deskové či válečné hry. Stojí například za hrou Arcadia Quest. Prozatímní dohoda předpokládá, že Blackfire ročně vydá jednu až dvě hry této firmy.

bfcmon3Prvním kouskem, jehož se z dílny CMON dočkáme, bude Zombicide: Černý mor, který by se měl začít lokalizovat v říjnu a na trh by se měl dostat někdy během jara. V této kooperativní ameritrashové pecce se ocitnete v kůžích fantasy hrdinů (tímto se Černý mor liší od zbylých her série Zombicide), jež čelí útokům nekromantů a jejich nemrtvých služebníků. Do role zachránců světa a sebe samých se může naráz pustit až šest hráčů.

Hra se může pochlubit působivým hodnocením 8,1 na serveru Boardgamegeek, kde také vyhrála cenu za nejlepší hru pro sólového hráče. Jak bývá u her CoolMiniOrNot zvykem, silnou stránkou je grafické zpracování plné figurek a překrásných ilustrací herních materiálů.

bfcmon4Lokalizaci další hry od CMON Blackfire teprve oznámí, možným kandidátem je ale Masmorra: Dungeons of Arcadia. „Je možné, že ke starším hrám už se nebudeme vracet,” komentoval Michal Ekrt ze společnosti Blackfire. „Je otázka, kolik her v ceně osmdesát až sto euro český trh snese a v jakém nákladu. Nejbližších pár měsíců napoví,” dodal Ekrt.