Nakladatelství Epocha vydává 101. svazek Edice Pevnost:

Archa zrůd přináší příběhy po milovníky sci-fi i hororu!

 

V říjnovém čísle časopisu Pevnost (v prodeji od 21. 9. 2016) najdete nejen spoustu zajímavých článků o fantasy a sci-fi, ale zakoupíte-li si verzi s knižní přílohou (cena 159 Kč), můžete se rovněž těšit na sbírku hororových a sci-fi povídek Pavla Fritze. Autor není žádný nováček, na kontě má již (včetně novinky) tři tituly, z nichž Přístav u řeky Styx byl nominován na Cenu Akademie sci-fi, fantasy a hororu za rok 2015 v kategorii nejlepší česká nebo slovenská kniha.

V knize Archa zrůd se představuje jako povídkář. Těšte se na třináct příběhů, žánrově sahajících od science fiction po horor, takže nebude nouze o dobrodružství i mrazení v zádech.

Přečtěte si ukázky:


Doufáme, že vás knížka zaujme, a budeme rádi, pokud nám napíšete své reakce, třeba na náš Facebook, kde najdete spoustu zajímavostí z Epochy: http://www.facebook.com/fantastickaepocha

 

Anotace:

Děj třinácti vědeckofantastických a hororových povídek vás zanese na ta nejznepokojivější místa v nejtemnějších propastech vesmíru i na naší mateřské

planetě. Stanete se svědky odkrývání šokujících mimozemských artefaktů, prozkoumáte záhadné vraky, navštívíte Hotel nekonečno, maják na konci galaxie i bavorský klášter sužovaný děsivým zlem. S bandou desperátů budete hledat poklad Černého Lombarďana a zaskočí vás velmi podivný úkol pro britské agenty s povolením zabíjet. Příjemnou cestu do pekel!

Archa zrůd vychází jako příloha časopisu Pevnost 10/2016, samostatně bude v prodeji od prosince 2016.

 

Informace i knize:

Autor: Pavel Fritz / Obálka: Žaneta Kortusová / Formát: paperback, 155×180 mm / Počet stran: 312 / Cena: 159 Kč (cena za časopis a knihu) / Nakladatel: Nakladatelství Epocha (www.epocha.cz) / Edice: Edice Pevnost (101. svazek) / ISBN: 978-80-7557-022-2

 

O autorovi:

Pavel Fritz

fritzPavel Fritz je profesí biolog. Zájem o fantastiku jej provází od dětství, avšak s psaním započal až ve středním věku. Na poli scifi počítá ke svým vzorům Stanislava Lema, ve fantasy pak ságu Amber od Rogera Zelaznyho. Jeho debutem byl scifi román Letka 307 (2012, Straky na vrbě), válečný deník stíhacího pilota Johna Cardery, svádějícího boje v záludném vícerozměrném hyperprostoru, kde psychická zátěž představuje stejně nemilosrdného protivníka jako nepřátelští letci. Druhý román s pracovním názvem Stín stříbrné smrti je čistokrevnou fantasy popisující osudy tří kouzelnických učňů, kteří se nečekaně ocitají „na dešti“ a svádějí urputný zápas o holé přežití.

Třetím románem je hard scifi Přístav u řeky Styx (2015, Straky na vrbě, nominace na cenu Akademie SFFH v kategorii „Nejlepší původní čes. nebo slov. kniha“). Děj sleduje pohnuté osudy desetičlenné expedice, zkoumající podzemní oceán na Jupiterově měsíci Europě, přičemž ambicí bylo zasadit dramatický příběh do vědecky realistického rámce.

Prozatím poslední z autorových výtvorů představuje sbírka Archa zrůd (2016, Epocha), žánrově kombinující scifi a horor. A plány do budoucna? Nejasně se rýsuje scifi román ze vzdálené budoucnosti Kam plují Harmy, jednoznačnou prioritu však má druhý díl fantasy o mladých kouzelnících s pracovním názvem Píseň rudých panen.

 

Vyjde v Edici Pevnost:

Jaroslav Beznoska: Epos o panáčkovi

epos

Pondělí většina lidí oprávněně nenávidí. Tohle ale budou nenávidět úplně všichni. Začíná den plný zločinu a násilí, na jehož konci bude prolita krev vinných i nevinných a duše města bude navždy pošpiněna. V ulicích totiž vypuká válka mezi speciální zásahovou jednotkou rytířů a podsvětím. Především se ale vrací krvavý přízrak, kterým byly kdysi strašeny děti i dospělí – panáček.  Robert a David, bývalí přátelé spojeni temným tajemstvím, jsou jediní, kteří mohou zabránit totální zkáze. Jenže každý z nich čelí vlastním démonům… a minimálně jeden takový, duch Robertovy mrtvé milenky ovládající těla jako hračky, jim nehodlá nic ulehčovat… Strhující akční sci-fi román, který vás vezme na okružní jízdu světem, kde přežijí jen ti nejsilnější ze silných – pokud budou mít štěstí! Vyjde v říjnu!