Co uděláte, když se ocitnete v pekle? Pitomá otázka. Vezmete si brokovnici, motorovou pilu nebo rotační kulomet a pustíte se do práce. Než vás dostanou, musíte povraždit ještě tisíce démonů. Alespoň pokud jste vesmírný mariňák – a pokud právě hrajete Doom. Legendární střílečka přichází v deskové verzi kompletně v češtině na náš trh!

doom1Když v roce 2004 vyšla první desková hra podle Doomu, reakce na její vydání byly spíše vlažné. Hra obdržela průměrná hodnocení na tematických serverech a časopisech. A přestože prodeje nebyly zas takovým propadákem, rozhodně se nedá říct, že by v Česku dosáhla na špici popularity. I přesto (nebo proto?) se společnost Blackfire rozhodla vkročit na horkou půdu a novou hru ze samotného pekla vydat kompletně v češtině.

Tentokrát jsou předpoklady k většímu úspěchu mnohem lepší. Novinka DOOM: The Board Game od Jonathana Yinga vypadá podle prvních ohlasů opravdu skvěle a dává fanouškům naději na pořádnou řežbu. A na co se – kromě těžkých palných zbraní a netvorů – můžeme těšit?

doom3Jeden z hráčů se chopí role vládce pekla, zatímco ostatní (až 4, takže celkem může hrát až 5 hráčů) skočí do mariňáckých skafandrů (tedy podobný princip jako například ve hře Descent). Zatímco lidé budou usilovat o plnění různých úkolů (například oprava stanice či expedice do pekla), démoni se je budou snažit zničit. K dispozici budou dvě kampaně, každá po šesti misích.

doom2Hra bude variabilní i v tom, že každý z mariňáků má k dispozici jiný balíček akčních karet a tím pádem i jinou strategii a vybavení. A protože smrt je v tomto světě stejně běžná jako v pořadu Itchy and Scratchy, nebojte se, když vám náhodou některý z krvežíznivých démonů popraví vašeho hrdinu, můžete si jej totiž oživit.

Co vypadá vyloženě lákavě, je grafické zpracování hry. Velké plastové figurky, krásné, do depresivních barev laděné karty i studeně technický plán hry slibují už podle obrázků vizuální orgie.

Očekávaný příchod hry na český trh je odhadován v lednu 2017.