Do našich kin míří film Sebevražedný oddíl, tým plný prvotřídních padouchů, které dá dohromady americká agentka tajných služeb Amanda Waller (Viola Davis). Tým poskládaných z různorodých jedinců nemá v boji prakticky co ztratit. Jenže členové zjistí, že nebyli vybráni proto, že mohou uspět, ale že se na ně dá svalit vina když selžou a zemře plno nevinných lidí. A teď je na všech členech, jestli k této misi přistoupí jako tým nebo bude každý jednat na vlastní pěst.

Tak zní ve zkratce příběh filmu, který nás v kinech čeká. Režie snímku se ujal David Ayer, který napsal i scénář dle předlohy Johna Ostrandera. V hlavních rolích se objeví Will Smith, Jared Leto, Margot Robbie, Joel Kinnaman, Viola Davis, Jai Courtney, Jay Hernandez, Adewale Akinnuoye-Agbaje, Karen Fukuhara, Cara Delevingne, Adam Beach, Ben Affleck, Jim Parrack, Common, Alex Meraz, David Harbour, Corina Calderon, Ike BarinholtzScott Eastwood.

Délka filmu byla sestříhána na 123 minut a jak naznačuje kampaň, čeká nás svižný, dravý akční film, který by si měl držet tempo po celou dobu.

1468266712

Ve spojení s filmem se hodně řešil jeho rating. Prvotní plán zněl: vyždímat co půjde z ratingu PG-13. Pak se po úspěchu Deadpoola a oznámené necenzurované verzi Batman v Superman (Blu-ray) začalo proslýchat, že studio při dotáčkách malinko přitvrdilo a film dostane rating R. Nakonec se tak ale nestalo. Film dostal oficiálně rating PG-13, což znamená, že jsou ve filmu věci, které mohou v USA promítat mládeži od třinácti let.

Nyní se pustíme do postav:

 • Adam Beach (Slipknot)

Bojovník, jehož specialitou je lezení. Dokáže vylézt prakticky na všechno a živí se věšením lidí.

 • Viola Davis (Amanda Waller)

žena, která dá dohromady tento specifický tým. Tým zaměřený na likvidaci nadpřirozených problémů, se kterými si neví klasické bezpečnostní týmy rady. Wallerová má vojenský výcvik a je to skvělá manipulátorka. Vyniká také ve špionáži, politice a strategii.

 • Karen Fukuhara (Katana)

Pravá ruka velitele Suicide Squad, Ricka Flaga. Expertka na bojová umění, která umí skvěle používat legendární chladnou zbraň Soultaker. Má pevnou morálku a dokáže se prosekat velkým množstvím nepřátel. Její meč navíc pohlcuje duše.

 • Jared Leto (Joker)

Jeho dominantou a podstatou je samotné šílenství. Harley Quinn, která k němu hoří až fanatickou náklonností mu v komiksech říká “Koblížku”. Je značně roztržitý a dokáže sám sebe ohromit svoji brilantní sebeprezentací. Jokerova šílenost způsobila, že nemá žádné emoce, vyžívá se v demolici, má rád katastrofy a je posedlý Batmanem (a vždy byl považován za jeho nemesis). Ve filmu bude sice tak trochu sociopat, ale zároveň velmi úspěšný obchodník. Jeho vzhled je inspirovaný mexickými obchodníky s drogami.

1468266742

 • Joel Kinnaman (Rick Flag)

Vede jednotku Task Force X, v minulosti se musel vyrovnat se ztrátou mnoha svých přátel. V příběhu mu problémy dělá zejména Deadshot. K dispozici má tým Navy SEALs, součástí kterého je i postava, kterou hraje Scott Eastwood.

 • Cara Delevigne (Enchantress)

Ve filmu nejprve udivíme June Moon, její hodné alter ego, ale poté ji posedne její méně hodná entita a díky tomu bude moci léčit, teleportovat se a nebo procházet zdmi. Zatím není jasné, zda tyto schopnosti uvidíme i ve filmu. V původním komiksu byla rekrutována do Suicide Squad, ale tam moc dlouho nevydržela, jelikož její temné já bylo silnější.

 • Will Smith (Deadshot)

Elitní zabiják Floyd Lawton, který je známý pod kódovým označením “Deadshot”. Rád používá kulky namočené v jedu kurare. Po každé práci si tetuje na své tělo jméno oběti. V oblibě má odstřelovací pušku.

 • Adewal Akinnuoye-Agbaj (Killer Croc)

Vlastním jménem Waylon Jones. Za jeho podobu může vrozená genetická porucha. Má rychlé reflexy a nadlidskou sílu. Jeho psychika ovšem není vyrovnaná a dochází tak k tomu, že se z něj postupem času stává nezvladatelné monstrum.

 • Jai Courtney (Boomerang)

Jedná se o hlavního nepřítele Flashe. Již dle jména lze odvodit, jakou zbraň používá. Ano, jedná se o bumerangy, ale ne jen tak ledajaké. Naopak, jsou to speciální high-tech udělátka. Stručně řečeno: prvotřídní hajzlík.

 • Margot Robbie (Harley Quinn)

V minulosti úspěšná psychiatrička v arkhamském blázinci, kterou od základů změnilo seznámení s Jokerem. Neskutečným způsobem mu propadla a dostala se na stranu plnou zla a kriminality. V Jokerovi viděla spřízněnou duši a upnula se k němu. Což Joker samozřejmě využil ve svůj prospěch (využil ji, aby se mu povedlo utéct). Vlastním jménem Harleen Quinzel.

 • Jay Hernandez (El Diablo)

Nerad používá své ohnivé superschopnosti a celkově je velmi zdrženlivý.

suicide-squad-joker-car-batman

Ve filmu se také objeví Batman, kterého si do filmu doslova vymodlil sám režisér David Ayer. Navíc, když se koukneme na členy Sebevražedného oddílu, uvědomíme si, že jeden vedle druhého jsou to nepřátelé právě netopýřího muže. Jedním z důležitých argumentů jistě bylo i to, že film se odehrává v provázaném světě DC. Proč tedy nevyužít tak zajímavou postavu, zvláště po jejím úspěchu ve snímku Batman v Superman. Příběhově zatím není jasné, proč se ve filmu Batman objeví, ale jistě dojde na nějaké to špičkování s Jokerem. Nedávno se režisér Ayer vyjádřil, že Batmana uvidíme jako strašáka, který se vynoří ze tmy, zatopí svým nepřátelům a zmizí.

Velkou neznámou je úhlavní protivník obskurního týmu. Zezačátku byla považována za hlavního antagonistu kouzelnice Enchantress (Cara Delavingne), se kterou jsou někdy dost velké potíže. Jenže z trailerů a TV spotů to není úplně zřejmé a tak si budeme muset počkat až do kina, abychom zjistili, kdo nakonec bude úhlavním nepřítelem a tedy i důvodem, proč tento tým vznikl. O padouchovi se mluví jako o The Adversary (Protovník), není zřejmé o koho se jedná a velkou část filmu uvidíme především jeho „průvodní projevy“ (černé bahno, chapadla). Padouch také bude mít svůj tým, takzvané Eyes of The Adversary (Oči Protivníkovy).

1468266664

Venku jsou již první reakce k filmu a největší výtky film schytává za svůj, který je prý místy až nelogický. Mnoho postav, které nevyužívají naplno svoje schopnosti a i jejich motivace drhnou. V některých momentech film kazí nepovedený střih. Naopak, chválu sklízí za herecké výkony a to zejména Margot Robbie, Will Smith a Jared Leto. Dalšími klady jsou specifický soundtrack, akční stránka filmu a celkové zábavné pojetí.

Co se týče tržeb, tak to vypadá, že film utrží o prvním víkendu krásných 125 milionů dolarů a podle některých je možné, že půjde ještě výše a zastaví se někde okolo 145 milionů dolarů. Zájem o film je velký a po finanční stránce by se mu tak mohlo dařit. Uvidíme, jestli i divácký zážitek bude tak dobrý jako tržby.

Zdroj: wikipedia.org / postavy.cz / boxofficemojo.com