Lucasfilm zveřejnil plnohodnotný trailer během zpráv o probíhající olympiádě. Předem je třeba zmínit, že se nejedná o upoutávku, která se pouštěla na akci Star Wars Celebration Europe 2016, která se konala v Londýně, ale o úplně jinou, novou. Upoutávka má něco málo přes dvě minuty a podobně jako předchozí si stále drží podstatně odlišnou atmosféru než mají filmy hlavní linie Star Wars. A to je jen a jen dobře. Jedná se o samostatný film, jehož úkolem je pouze doplňovat příběhy z předaleké galaxie.

V novém videu se nám blíže představuje agresivní Sawa Gerreru (Forest Whitaker), nových záběrů se dočkala hrdinka Jyn Erso (Felicity Jones). Erso se dostane na povstaleckou základnu na Yavinu 4, což se stane za přispění náborového důstojníka Cassaiana Andora (Diego Luna). Plány na zničení nové zbraně Impéria dostanou povstalci od samotné kancléřky Aliance, Mon Mothmy (Genevieve O’Reilly). Část děje by se měla odehrávat na měsíci jménem Jedha, na kterém se vyskytovaly materiály, které rytíři Jedi používali na výrobu světelných mečů.

V upoutávce také vidíme slepého bojového mnicha Chirruta Imweho (Donnie Yen), který se předvede v akci. Společníka mu bude dělat Baz Malbuse (Wen Jiang). Ve filmu uvidíme také dalšího droida, tentokrát K-2SO, kterému propůjčil hlas Alan Tudyk. Dále vidíme záběr na samotný přílet Hvězdy smrti nad Jedhu. Poslední záběr upoutávky je věnován Temnému pánovi ze Sithu, který má před sebou orbitální diagramy, které sleduje. Na tento okamžik se těšilo asi nejvíce fanoušků. Darth Vader se vrací!

Film bude mít u nás premiéru 15. prosince 2016.

Zdroj: youtube.com