Pomalu se blíží sobota 24. září, kdy se v Městské knihovně v Praze odehraje už desátý ročník setkání fanoušků sci-fi, fantasy, hororu, komiksů, her… a všeho dalšího geekovského… a hlavně knížek. Kulaté narozeniny oslavíme ve velkém, protože CONiáš bude letos zároveň i národním conem Parconem. Co to znamená? Víc zábavy, víc programu, víc zážitků!

CONIAS_2016_PLAKAT_A3

  • 7 Máme skvělé téma. Každý CONiáš má leitmotiv, který se jako zlatá nit vine všemi pořady. Letos je jím cestování v čase. A cestovat v čase nebudeme jen se svými oblíbenými knihami a filmy, ale také s fanoušky: do dob, kdy nebyl internet, většina knih u nás byla zakázána a informace jsme nečerpali z internetu, ale z mnoha podomácku dělaných fanzinů. Protože:
  • Máme možnost být Parconem. Tenhle con je tu s námi už od roku 1982, každý rok jej pořádá někdo jiný – a pokud nejlepší filmy dostanou Oskara, nejlepší knihy ocenění Akademie SFFH, pak největší poctou pro pořadatele conu je stát se zároveň pořadatelem Parconu.
  • 6Máme genius loci. Knihovna je totiž tím místem, kde existují miliony příběhů, jeden vedle druhého. Knihy mají své kouzlo nenahraditelné ničím jiným. Také my máme knihy rádi a proto se i přednášky snažíme vybírat tak, aby ladily víc k nim než k filmům, seriálům nebo hrám. A připravili jsme pro vás i fantastickou výměnu knih (kus za kus, přečtenou za novou), komiksovou čítárnu nebo exkurzi po knihovně pro opravdové bookoholiky.
  • Máme skvělé hosty. Pozvání přijali Vilma Kadlečková, Jiří W. Procházka, Leoš Kyša, Leonard Medek, Františka Vrbenská, Tomáš Bandžuch, Vlado Ríša, Pavel Renčín, Zdeněk Rampas a mnozí další. Jen Kotleta říkal, že zase nepřijde, ale že na nás bude myslet. Kromě toho nám přijede i host ze zahraničí – Samantha Shannonová, autorka skvělých knížek Kostičas a Vidořád. Věděli jste, že Kostičas se stal nejlepší knihou roku, byl přeložen do osmadvaceti jazyů a co nevidět ho uvidíme i v kinech? No, a s touhle skvělou autorkou si budete moct na CONiáši-PARCONU popovídat.
  • 5Máme bohatý doprovodný program. Víme, že na přednáškách se netráví většina času. Proto myslíme i na ty, kteří budou v předsálí. Máme bar a máme i maid kavárnu. Máme místa k sezení, relaxační zónu, deskovky, plackovač pro výrobu vlastních placek, výstavu, koncert… a další překvapení.
  • Máme skvělý organizační tým. Jsme totiž knihovníci, kteří milují fantastiku – a milujeme, když fantastiku čtou i ostatní. Takže můžeme slíbit kromě tisíce slonů a horkovzdušných balonů hlavně to, že do organizace dáme všechno. Což by měl být při pořádání akcí standart, ale i tak je dobré to vědět, že na to nepečeme J
  • A hlavně: máme vás! Protože vy jste ti, pro koho tu jsme my. Pro vás chceme udělat ten nejlepší con vůbec. A pro vás to i dokážeme. Stačí jen, když přijdete (cosplay oceníme!). Všechno ostatní už půjde samo.

Kdy: v sobotu 24.9.2016 od 10:00 hodin.

Kde: Městská knihovna v Praze – Mariánské náměstí 1 (hned u zastávky Staroměstská, v centru nejcentrovatějším, kam je odevšad blízko)

Za kolik: Ti, kteří mají průkazku do Městské knihovny v Praze, to mají zadara. Vstupné pro ostatní v ceně průkazky – 80 korun

Nestačí mi to: v pátek 23.9. od 19:00 budeme promítat film Ikarie XB 1.

Více informací: na webu www.mlp.cz/conias  nebo na facebook.com/conias.knihovna